/ własne

Uraz Alonso, 10 minut Ramosa

Hiszpania lepsza od Gwinei Równikowej

Wirus FIFA zaatakował Królewskich ze zdwojoną siłą. Wczoraj na Nuevo Estadio de Malabo spotkania nie dokończył Xabi Alonso, który przed przerwą musiał zejść z boiska. Bask opuścił murawę, kulejąc i wyraźnie odczuwając dyskomfort w lewej kostce. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że środkowy pomocnik doznał jedynie stłuczenia. W spotkaniu rozgrywanym w Gwinei Równikowej La Furia Roja wygrała z gospodarzami 2:1. Sergio Ramos wszedł na boisko w 80. minucie, zaś Iker Casillas i Álvaro Arbeloa cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Hiszpanie nie zaskoczyli nikogo i już w 13. minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Santiego Cazorli. Pomocnik Arsenalu wykorzystał fatalny błąd bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do siatki. Tym razem Vicente Del Bosque między słupkami postawił na Pepe Reinę, który w 36. minucie skapitulował po strzale głową Bermúdeza. Wydawało się, że kibice zgromadzeni na stadionie w Malabo świętują mistrzostwo świata. Hiszpania odpowiedziała już po sześciu minutach. Juanfran zagrał do Jesúsa Navasa, ten mocno skierował piłkę w stronę bramki Gwinei, znów piłkę pod nogi rywala wybił Clementino, a boczny obrońca reprezentacji wyprowadził drużynę Del Bosque na prowadzenie. W drugiej połowie selekcjoner postawił na takich zawodników jak Llorente, Iniesta, Villa czy Pedro, ale żadna z gwiazd nie była w stanie wnieść do gry najważniejszego – bramek.

Po kolejnym sparingu Hiszpania wygrywa, ale co gorsza – wciąż nie wiadomo, w jakiej tak naprawdę formie są mistrzowie świata. Madridistas mogli wystraszyć się kontuzji Alonso, ale na szczęście wydaje się, że to nic poważnego, a być może Bask wróci szybciej do Madrytu i w spokoju przygotuje się do starcia z Almeríą. Arbeloa, Ramos i Casillas polecieli z kolei niemal na równik, by zapozować do zdjęć w nowych strojach i uścisnąć dłonie paru ważnych osób.

Ostre wejścia gospodarzy, w tym to na Xabim Alonso, można zobaczyć na stronie internetowej AS-a.

Gwinea Równikowa – Hiszpania 1:2 (1:2)
0:1 Cazorla 13'
1:1 Bermúdez 36' (asysta: Juvenal)
1:2 Juanfran 42'

Hiszpania: Reina; Juanfran, I. Martínez (80' Ramos), Bartra, Moreno; Alonso (43' Busquets), Koke (57' Iniesta), Cazorla (58' Villa); Navas (66' Pedro), Negredo (46' Llorente), Mata.