/ realmadrid.com, RealMadridPlay.es

Ancelotti: Pierwsza połowa była perfekcyjna

Konferencja trenera

Jak ocenia pan dzisiejszy mecz?
Pierwsza połowa była perfekcyjna, drużyna grała bardzo dobrze, szybko i bardzo efektywnie, zarówno w krótkich, jak i długich podaniach. Gra była bardzo dobra.

Co sądzi pan dzisiaj o defensywie drużyny i jak ocenia pan bocznych obrońców?
Sądzę, że w pierwszej połowie było dobrze, a w drugiej rytm był niższy. Po 4:0 to normalność, nie mieliśmy większych problemów. Uważam, że w pierwszej połowie pod względem obrony drużyna grała dobrze. A co do bocznych defensorów, to przede wszystkim Arbeloa w drugiej części gry był bardzo ważny w obronie.

Czy może pan ocenić mecz Khediry? Bo ludzie nie zawsze doceniają jego pracę. On dużo biega i pracuje, ale krytykuje się go za brak umiejętności, a on dzisiaj znowu pokazał, że jest na poziomie tej drużyny, prawda?
Khedira to gracz Realu Madryt i ma umiejętności, żeby grać w tej drużynie. Ma ciągłość w grze, pomaga ekipie. Uważam, że mecz tej trójki ze środka był bardzo dobry. Także Xabi Alonso miał bardzo ważne akcje, gdy zmieniał kierunek ataku. Cała trójka dobrze pracowała razem.

Czy widział pan kiedykolwiek zawodnika na takim poziomie, jaki prezentuje teraz Cristiano?
Myślę, że teraz gra na poziomie z innej kategorii, z innego świata, bo strzela z niesamowitą ciągłością i łatwością. Ciężko jest znaleźć nowe słowa, by go opisać.

Czy ta jedenastka z dzisiaj, dodając na lewą obronę Marcelo, to pańska podstawowa jedenastka dla tego Realu Madryt?
Teraz oni radzą sobie dobrze, ale nie zapominam, że mam świetnych zawodników na ławce, którzy będą ważni w następnych spotkaniach. Di María, Isco, Ramos był dzisiaj poza kadra, więc nie mogę powiedzieć, że to podstawowa jedenastka. W tym momencie drużyna znalazła dobrą równowagę i jest bardzo groźna w ataku.

Patrząc na pierwszą połowę i grę Alonso, można powiedzieć, że wcześniej to właśnie jego brakowało jako ostatniego i kluczowego elementu pańskiej układanki?
Mówiłem wiele razy, że Xabi ma doświadczenie i jakość, żeby grać tak, jak musimy grać. On czyta grę i to jest bardzo ważne.

Czy środek Modrić-Khedira-Alonso to pana podstawowe zestawienie drugiej linii?
Mam graczy w kadrze, którzy w następnych meczach też będą ważni. Gdy grał Di María, robił to świetnie, podobnie Isco. Trzej pomocnicy z dzisiaj zagrali dobrze, ale możemy też grać innymi zawodnikami.

Czy 4-3-3 to najlepszy schemat dla tej drużyny?
Drużyna musi grać ciesząc się i korzystając z cech swoich zawodników. Trzeba grać tak, jak im jest wygodnie. Nie ma systemu, który automatycznie wygrywa lub przegrywa, ale taki, który dostosowuje się do charakterystyk piłkarzy.

Czy w drugiej połowie piłkarze zaczęli już myśleć o przerwie na reprezentacje?
Zawodnicy byli skoncentrowani na tym meczu. Jesteśmy w tabeli z tyłu i potrzebujemy wygranych, a także utrzymywania się w rytmie innych drużyn. Piłkarze mają ważne mecze w reprezentacjach i życzę im wiele szczęścia, ale sądzę, że zaczęli o tym myśleć po zakończeniu tego spotkania.