Oceny zawodników po meczu z Juventusem

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Juventusem 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, BS, Cover, damikor, Jarecki, Ksabi, Leszczu, Luque i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Nie da się kapitana Królewskich albo wyłącznie chwalić, albo wyłącznie ganić za spotkanie z Juventusem. Bardzo dobrze wyglądał na linii, kilka razy popisując się świetnymi interwencjami i ratując Królewskich przed utratą kolejnych bramek. Z drugiej strony znów kilka razy jego wyjścia kilka metrów przed bramkę wołały o pomstę do nieba.
Sergio Ramos
W pierwszej połowie wyglądał fatalnie, kilka beznadziejnych strat i mnóstwo dziecinnych błędów. W drugiej połowie radził sobie znacznie lepiej zarówno w obronie, jak i ataku, skutecznie wspomagając stoperów czy pomocników.
Raphaël Varane
Nie można pozytywnie ocenić występu stopera, który w tak naprawdę jeszcze niegroźnej sytuacji fauluje rywala w polu karnym, a później odpuszcza krycie najlepiej grającego głową piłkarza przeciwników. Niezła gra poza tymi dwiema sytuacjami to marne pocieszenie…
Pepe
W pierwszej połowie po zagraniu Pogby był bliski pokonania Casillasa. Później zrehabilitował się wybiciem piłki z bramki, ale podobnie jak cała defensywa nie grał zbyt pewnie.
Marcelo
Parę razy pogubił sie w defensywie i w pierwszej połowie zdecydowanie za mało efektywny w ataku. W drugiej części popisał się ważnym podaniem do Cristiano przy golu Bale'a. Bywało lepiej, bywało gorzej.
Xabi Alonso
Tradycyjnie grał dość głęboko, czasem niemal jako trzeci stoper, ułatwiając zespołowi rozprowadzanie piłki z linii defensywy. Poprawnie, ale wciąż nie jest w optymalnej dyspozycji fizycznej.
Sami Khedira
Carlo Ancelotti przyzwyczaja do tego, że u niego rola Samiego Khediry nie ma wiele wspólnego z pozycją defensywnego pomocnika. Włoski trener postawił na Niemca w kolejnym ważnym spotkaniu. Tym razem pomocnik nie unikał nieco odważniejszej gry i szukał podań do przodu.
Luka Modrić
Dość słaba pierwsza połowa i bardzo dobra druga. Był jednym z ojców dobrej gry Królewskich po przerwie. Chorwat po raz kolejny pokazał że w meczach z mocnymi rywalami potrafi wziąć na siebie ciężar gry, gdy drużynie nie idzie.
Karim Benzema
Znów sporo zadań w defensywie, głównie w przeszkadzaniu Andrei Pirlo, co udawało się z różnym skutkiem. Teoretycznie powinniśmy rozliczać napastnika z bramek, ale w tym meczu Karim wcale nie grał jako najbardziej wysunięty piłkarz Królewskich (Średnia pozycja zawodnika, źródło: whoscored.com). Brawa za przytomny przechwyt i asystę przy pierwszym golu dla Realu Madryt. Na plus również aż pięć podań kluczowych.
Gareth Bale
Pierwszy gol Walijczyka w Lidze Mistrzów w barwach Realu Madryt. Jeśli chodzi o bramki i asysty, Gareth przeżywa wspaniałe chwile. Bardzo szybko zakończył nieśmieszne żarty o drewnie na opał.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk niczym pozytywnym już nas nie zaskoczy. Znów decydujący, ważna bramka i asysta po kapitalnym przyjęciu długiego podania od Marcelo. Zawiódł fanów, podchodząc do rzutu wolnego po prawej stronie boiska, kiedy wydaje się, że jest to pozycja niemal idealna dla Bale'a.