Oceny zawodników po meczu z Juventusem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Juventus 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: BS, Banan, Cover, Stecu, Leszczu i Luque. Autorem komentarzy jest Luque. Skala 1-6.

Iker Casillas
Najlepszą interwencją popisał się już w drugiej minucie gry po strzale Marchisio. Zaliczył kilka dobrych wyjść do piłki, nie ustrzegł się jednak niefrasobliwych interwencji. Przy straconej bramce nie miał wiele do powiedzenia.
Álvaro Arbeloa
Miał dużo pracy w pierwszej połowie i kilkukrotnie nie nadążył za atakami Juventusu. Można obwiniać go za nieupilnowanie Pogby przy bramce dla gości. Na plus wypracowanie świetnej sytuacji, którą koncertowo zmarnował Benzema.
Pepe
Dobry mecz Portugalczyka, który błyskotliwie czytał grę i skutecznie wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego. Zanotował najwięcej odbiorów piłki. Najpewniejszy punkt defensywy.
Sergio Ramos
Z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, tym razem rozegrał poprawne spotkanie, z kilkoma mniejszymi błędami. Na plus należy zaliczyć mu wywalczenie rzutu karnego.
Marcelo
Często tworzył przewagę liczebną odważnie podłączając się do akcji ofensywnych. Jak zwykle zdarzało mu się również zostawiać za plecami zbyt dużo wolnego miejsca, z czego skrzętnie korzystali piłkarze Juventusu.
Asier Illarramendi
Poprawny występ, choć kilka razy w podejmowanych przez niego decyzjach brakowało szybkości i błysku. Boisko opuszczał wyraźnie zmęczony.
Sami Khedira
Zagrał w swoim stylu. Wykonywał czarną robotę w defensywie, jednocześnie odpuszczając angażowanie się w ataki zespołu.
Luka Modrić
Poprawny mecz Chorwata, który jak zwykle uspokajał grę drużyny. Jako najbardziej kreatywny z trójki pomocników powinien jednak częściej szukać okazji do podań do przodu.
Ángel Di María
Aktywny od pierwszych minut. Zaliczył świetną asystę przy pierwszej bramce i cały mecz rozegrał na dużej intensywności. Na minus największa w zespole liczba strat.
Cristiano Ronaldo
Portugalski crack dalej pcha wózek Realu Madryt. Jak zwykle aktywny na przestrzeni całego meczu, nie zapominał jednak o obowiązkach defensywnych. Przy obu golach zaimponował spokojem i pewnością siebie.
Karim Benzema
Przyzwoita gra w defensywie to mniej niż minimum, którego wymaga się od napastnika Realu Madryt. Przez dłuższy czas niewidoczny, pojawiał się tylko by zmarnować sytuację. Zgodnie z panującym już zwyczajem, schodzącego z boiska Karima pożegnały żarliwe gwizdy.
Gareth Bale
Niepokojąco dyskretny, nie wziął udziału w żadnej akcji, która mogłaby zagrozić bramce Buffona.
Isco
W ciągu 20 minut zaliczył dużo kontaktów z piłką, z których jednak nic nie wynikało. Nie potrafił pomóc drużynie nawet pomimo przewagi jednego zawodnika.