Juventus pokonany we Florencji, wspaniały Rossi

Fiorentina – Juventus 4:2

Najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, Juventus, podchodził dziś do meczu z Fiorentiną jako jedna z dwóch niepokonanych dotychczas drużyn w lidze włoskiej. Mimo że początek meczu nie zachwycał obserwatorów, do przerwy wynik był co najmniej bardzo dobry. Stara Dama nie zachwycała, ale po rzucie karnym (dość naciąganym dzięki wyjątkowemu cwaniactwu Carlosa Téveza) i zupełnie przypadkowym golu Paula Pogby schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Drużyna Antonio Conte nie zachwycała, podobnie zresztą Giuseppe Rossi i spółka.

Druga połowa nie zapowiadała wielkich zmian. Na boisku pojawił się co prawda Joaquín, który czasem potrafi zrobić coś z niczego, ale to Juventus wciąż był bliżej strzelenia trzeciej bramki niż Fiorentina pierwszej. Turyńczycy zmarnowali zresztą kilka znakomitych okazji, ale drużyna Vincenzo Montelli się nie poddawała i w 65. minucie Giuseppe Rossi z rzutu karnego wreszcie pokonał Gianluigiego Buffona. Włoski napastnik Fiorentiny dziesięć minut później oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego, a spóźniony z interwencją reprezentacyjny golkiper po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Remis 2:2 i piętnaście minut do końca – to zwiastowało wielkie emocje. Fiorentina poszła za ciosem, wychowanek Królewskich Borja Valero znalazł wspomnianego wcześniej Joaquína i akcja Hiszpanów zakończyła się trzecią bramką. Remontada kompletna. Zanim Juventus wykonał próbę podniesienia się, po raz trzeci ukłuł wspaniały dziś Rossi.

Juventus zagrał dziś niemal najsilniejszym składem i po raz pierwszy w tym sezonie poznał gorycz porażki. Zespół Antonio Conte nie grał przekonująco i po szczęśliwych bramkach nie był w stanie utrzymać wyniku z pierwszej połowy. Chociaż tak naprawdę Fiorentina wygrała to spotkanie w ciągu sześciu minut drugiej połowy, trudno mieć o to pretensje do losu. Zespół, z którym Real Madryt za 3 dni zagra na Santiago Bernabéu, zrobi wszystko, by zmazać plamę z Florencji.

ACF Fiorentina – Juventus FC 4:2 (0:2)
0:1 Tévez 37' (rzut karny)