/ marca.com

Reprezentacyjny pojedynek napastników na remis

Morata i Benzema strzelili po dwa gole

Przerwa reprezentacyjna przyniosła napastnikom Realu Madryt niezłą próbę przed sobotnim starciem z Málagą. Karim Benzema, który dla Ancelottiego jest numerem jeden, i Álvaro Morata – najgroźniejszy konkurent Francuza – strzelili po dwie bramki dla swoich drużyn. To dobra wiadomość dla Ancelottiego, który będzie musiał wybrać, na którego z napastników postawić.

Karim Benzema wpisał się na listę strzelców w meczach z Australią i Finlandią, chociaż grał łącznie zaledwie 54 minuty. Dwukrotnie strzelał bramki dla Trójkolorowych, wchodząc z ławki rezerwowych. Przełamał fatalną passę ponad 1200 minut bez bramki w reprezentacji i po raz pierwszy od 5 czerwca, daty meczu towarzyskiego z Estonią, wreszcie pokonał golkipera rywali.

Álvaro Morata wciąż czeka na powołanie do dorosłej kadry Hiszpanii, ale nie marnuje czasu na zgrupowaniach reprezentacji do lat 21. La Furia Rojita rozegrała dwa trudne mecze – przeciwko Bośniakom (3:2) i Węgrom (1:0), a napastnik Królewskich w obu meczach strzelił po bramce. Statystyki wychowanka wyglądają imponująco – w 9 meczach w tej kategorii wiekowej strzelił 11 bramek. Już wkrótce może pobić rekord innego canterano z Madrytu, Rodrigo, który ma na koncie 15 bramek w kadrze U-21.