Oceny po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w Walencji Levante . Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: oceny wystawiali Banan, Cover, damikor, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
W pierwszej połowie bezrobotny, ale w samej końcówce tej części meczu zmuszony do trudnej interwencji po strzale z dystansu. Trudno winić go o pierwszą bramkę, ale przy drugiej popełnił błąd. Piłka, którą wybijał, trafiła prosto w przeciwnika, który po ośmieszeniu Ramosa strzelił bramkę.
Álvaro Arbeloa
Dyskretny mecz Arbeloi. Cały mecz snuł się gdzieś po prawej stronie i nie pomagał za bardzo ofensywnym piłkarzom. Do tego zupełnie niepotrzebna żółta kartka.
Raphaël Varane
Dopóki Levante nie otworzyło wyniku meczu, Francuz był najlepszym zawodnikiem Królewskich. Popełnił jednak błąd w kryciu (na usprawiedliwienie – rywale mieli przewagę liczebną), który kosztowal Real Madryt bramkę. Odkupił swoje winy asystą przy golu Moraty.
Sergio Ramos
O ile w pierwszej połowie przytrafiały mu się błędy, o tyle w drugiej, poza bramką, grał bardzo dobrze. Radził sobie w sytuacjach 1 na 1, rządził w powietrzu i strzelił ważnego gola. Trudno jednak dać mu ocenę dobrą, skoro przy atakującym Levante zachowywał się jak obrońcy MKS Kutno.
Fabio Coentrăo
Znów można zarzucić Portugalczykowi niechlujność w grze. Już na samym początku zupełnie niepotrzebnie dwa razy faulował przeciwników i nikt nie miałby pretensji, gdyby po jednym z nich nawet wyleciał z boiska. Poza tym zbyt mało widoczny z przodu. Z tyłu, poza sytuacjami z samego początku, jak zawsze nie zszedł poniżej swojego solidnego poziomu.
Sami Khedira
Brak kontroli nad meczem w pierwszej połowie, nieudolna gra w środku pola i właściwie zero zagrożenia po akcjach środkiem – duża w tym wina Niemca. Zupełnie niepotrzebna żółta kartka w sytuacji, kiedy to obrońcy Królewskich mieli przewagę liczebną.
Luka Modrić
Niebezpieczna strata w środku pola, po której jeden z piłkarzy Levante próbował przelobować Diego Lópeza. Co jeszcze można zarzucić Chorwatowi? Właściwie to samo co Khedirze: brak kontroli nad meczem, zwłaszcza w pierwszej części meczu. Kilka razy Modrić próbował jednak przyspieszać grę, chociaż co najmniej kilka razy widzieliśmy, że w tym aspekcie stać go na znacznie, znacznie więcej. Plus za asystę przy bramce w 94. minucie.
Isco
Jeden z najsłabszych meczów Hiszpana od przyjścia do Realu Madryt. Zupełnie niewidoczny, zupełnie poza grą. Długimi chwilami mogło się wydawać, że Isco po prostu nie wybiegł na murawę. Zmieniony przez Ancelottiego przed 70. minutą. Efekt: gol Moraty i chyba nikt nie będzie mieć pretensji, jeśli Isco w kolejnym meczu rozpocznie mecz na ławce.
Ángel Di María
Jak zawsze Argentyńczykowi nie można odmówić chęci do gry. Znów walczył o każdy centymetr boiska, i z piłką, i bez niej. Jego dośrodkowania pozostawiały jednak sporo do życzenia. W większości były po prostu niecelne i nie stwarzały żadnego zagrożenia. Mimo wszystko przy takiej grze partnerów to właśnie Fideo był jednym z najbardziej aktywnych ofensywnych piłkarzy Realu Madryt. Zaliczył asystę przy pierwszym golu.
Cristiano Ronaldo
Trudno oceniać zawodnika, który przez 90 minut gra tak, jakby był na treningu, a w końcówce strzela najważniejszą dotychczas bramkę w sezonie. Wiele strat, słaba nić porozumienia z partnerami, ale wreszcie strzał w końcówce, sporo szczęścia i bramka na wagę trzech punktów. Gra wciąż do poprawy, ale Portugalczyk w dalszym ciągu jest w Madrycie niezastąpiony i kluczowy.
Karim Benzema
Zagrał i chyba tyle można na jego temat powiedzieć. Kiedyś hiszpańska prasa nazwała go „kotem”. Obecnie może i jest kotem, ale tym z egzotycznej rasy sfinks, której nie rośnie futro, a w tym wypadku i pazurki. Słaby i łagodny.
Marcelo
Wejście radosnego Brazylijczyka wprowadziło do gry bardzo dużo ożywienia i Królewscy momentami przypominali drużynę, która umie grać w piłkę nożną. Mógł nawet samemu strzelić bramkę, ale trochę się pospieszył i prawą nogą posłał piłkę w stronę „piłki Ramosa”.