/ as.com / realmadrid.com

Real Madryt bez Pucharu ULEB!

Kryzys bywa zaraźliwy, o czym dowiedzieli się dziś koszykarze Realu Madryt. W finale o Puchar ULEB Królewscy przegrali z Hapoelem Jerozolima 72:83.

Niestety, tak jak nie idzie w sekcji piłkarskiej, tak nie idzie w sekcji koszykarskiej. W finałowym spotkaniu o Puchar ULEB, rozegranym w Charleroi Real przegrał z Hapoelem Jerozolima 72:83.
Pierwsza kwarta nie zapowiadała niespodzianki w tym meczu. Większy okres tej tercji zdominował Bennett. Królewscy rozpoczęli mecz w składzie: Bennett, Stojic, Herreros, Burke i Kambala. Natomiast Hapoel: Solomon, Sheffer, McCarty, Kozikaro oraz Awojobi. Niestety, pierwsza część zakończyła się tylko remisem 15:15.
Druga kwarta rozpoczęła się dla nas fatalnie. Rywal szybko odskoczył i wynik w pewnym momencie brzmiał już 15:24. Ze świetnej strony pokazali się Sheffer i Awojobi. Pod koniec Bennett zmniejszył rozmiary porażki w tej częśći swoim rzutem za trzy punkty. Wynik: 33:37. Potem już tylko rozpaczliwie Real starał się dogonić Hapoel, ale kiedy wydawało się, że jesteśmy już blisko wyrównania, to coś się psuło i znów Izraelczycy zdobywali kosz za koszem. Tak było zarówno w trzeciej, jak i w ostatniej tercji. Przedostatnia zakończyłą się wynikiem 52:68. Jednak ambitni Blancos jeszcze desperacko rzucili się do ataków w czwartej kwarcie. Mało kto się spodziewał, że z wysokiej różnicy punktowej we wcześniejszej fazie meczu (49:66) Królewscy zdołają zbliżyć się do rywala pod koniec meczu na jedyne 5 punktów (70:75). Niestety, wtedy znów gra naszych się zacięła, czego końcowym efektem była wysoka przegrana w czwartej kwarcie - 72:83.
Punkty Królewskich: Bennett (22 pkt), Stojic (0), Herreros (12), Kambala (19) oraz Burke (4) - podstawowa piątka; Núñez (0), Fotsis (10), Bueno (0) i Mumbrú (5).
Punktowali dla Hapoelu: Solomon (15), Sheffer (15), Kozikaro (7), Awojobi (12), McCarty (22) - podstawowa piątka; Limonad (0), Mizrachi (8), Katz (4), Muchtary (0).