Oceny zawodników po meczu z Galatasarayem

Cristiano Ronaldo bohaterem spotkania

Real Madryt pokonał w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Galatasaray 6:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: damikor, Jarecki, Klatus, Ksabi, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Daniel Carvajal
Nabiegał się po prawej flance, chociaż nieco rzadziej niż w spotkaniach ligowych pokazywał się na połowie przeciwnika. Jedno z ofensywnych wyjść zakończyło się faulem na nim, żółtą kartką dla rywala, a po rzucie wolnym Królewscy strzelili czwartą bramkę. W defensywie zagrał dość przeciętnie, popełnił błąd w 30. minucie, kiedy wyraźnie zaspał przy pułapce ofsajdowej, chociaż i w tym aspekcie widać drobną poprawę.
Pepe
Dość długo prezentował się solidnie i nie odstępował Didiera Drogby na krok – stąd między innymi groźnie wyglądająca kontuzja Iworyjczyka. W końcówce meczu to po jego błędzie Umut Bulut strzelił honorową bramkę dla gospodarzy. W pierwszej połowie Pepe wyglądał na nieco zaspanego, ale w drugiej, jak cały zespół, spisywał się raczej bez zarzutu – poza akcją bramkową Galatasarayu.
Sergio Ramos
Nie najlepiej i pechowo rozpoczął mecz, w dość prostej sytuacji wpadając na Casillasa, który musiał opuścić boisko. Miał udział przy czwartym golu dla Królewskich, piłkę po jego strzale Muslera odbił wprost pod nogi Cristiano Ronaldo. Trzeba przyznać, że dość niemrawo wyglądał w pojedynku biegowym z 35-letnim Drogbą. Drugi kapitan Królewskich nie zapomniał też o starych nawykach i wciąż zamiast skupić się na zażegnaniu niebezpieczeństwa pod swoją bramką, podniesioną ręką sygnalizuje spalonego. Poza tymi pojedynczymi sytuacjami spisał się bez zarzutu.
Álvaro Arbeloa
Zagrał na lewej obronie i poprawnie załatał dziurę. Niezbyt często gościł pod bramką Galatasarayu, skupiając się przede wszystkim na wyłączeniu z gry Selçuka İnana i Emmanuela Eboué. Z tą dwójką radził sobie nieźle, chociaż trzeba przyznać, że nie miał trudnego zadania. Gospodarze rzadko atakowali jego stroną. W tyłach zapewniał jednak wiele spokoju.
Luka Modrić
Pod nieobecność Xabiego Alonso to Chorwat staje się mózgiem zespołu. W ataku pozycyjnym nieoceniony, niemal zawsze próbuje być w takim miejscu na boisku, aby partner mógł podać mu piłkę. Niezłe spotkanie Modricia, który znów grał jako najbardziej cofnięty pomocnik Królewskich.
Sami Khedira
Jeden z najsłabszych zawodników Realu Madryt we wtorkowym spotkaniu. Zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądał ociężale i trudno powiedzieć, by wraz z Modriciem zdominowali tę strefę boiska. Przy trzeciej bramce dla Królewskich zaliczył ważne podanie do Ángela Di Maríi.
Isco
Znów przez pierwsze 30 minut człapał między pomocnikami Galatasarayu, zupełnie nie odnajdując się na gorącym stadionie. Wreszcie jednak zaskoczył nawet realizatora, wygrał pozycję z Eboué i świetnym strzałem wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Biorąc pod uwagę wagę bramki, był jednym z bohaterów spotkania. W drugiej części gry to on przytomnie, ale i szczęśliwie zagrywał do Cristiano.
Ángel Di María
Mimo że nie strzelił bramki, bez dwóch zdań był jednym z głównych aktorów tegowidowiska. Zaliczył asystę przy pierwszym golu, zaliczył asystę przy drugim golu i miał ogromny udział przy trafieniu numer trzy. Jednym z jego niewielu sporych błędów była sytuacja, w której powinien był strzelać prawą nogą w sytuacji sam na sam, a zdecydował się na zupełnie niepotrzebny drybling, który skończył się stratą.
Cristiano Ronaldo
Uno, dos, tres! Trzy gole, trzech wkręconych w ziemię przeciwników przy swoim trzecim trafieniu, do tego asysta przy bramce Benzemy. W drugiej połowie absolutnie piłkarz kompletny. W pierwszej części meczu znikał jednak na zdecydowanie zbyt długo. Inna sprawa, że zarówno przy trafieniu Isco, jak i pierwszej bramce Karima, Portugalczyk był dobrze ustawiony i pozwalał swoim partnerom na dodatkową opcję rozegrania. Niebywały zmysł strzelecki.
Karim Benzema
Mister Champions! To nie żart, Karim naprawdę odżywa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Od kiedy przybył do Realu Madryt rozegrał 35 meczów w ramach walki o Puchar Europy, zaliczył 12 asyst i 21-krotnie sam wpisał się na listę strzelców. Poza „wykręceniem” znakomitych statystyk we wtorek (dwa gole), dobrze grał w defensywie, kilka razy odbierając piłkę defensorom gospodarzy. Takiego Karima chcemy oglądać na co dzień.
Diego López
Kilka dość łatwych interwencji, kiedy piłka leciała prosto w niego. Z ławki rezerwowych wszedł na boisko i nie sprawiał wrażenia, jakby pojawił się na nim właściwie bez rozgrzewki. Pewna gra nogami, pewna gra na linii i fenomenalna interwencja przy strzale Felipe Melo.