Kaká i Morata prowadzą do zwycięstwa

Deportivo 0:4 Real Madryt

Real Madryt bez problemów pokonał Deportivo w towarzyskim spotkaniu na Riazor. Carlo Ancelotti desygnował do gry od pierwszych minut między innymi Casillasa, Jeségo i Moratę. W wyjściowej jedenastce znalazło się także miejsce dla Cristiano Ronaldo. Po przeciwnej stronie mieliśmy jeden polski akcent, od początku na murawie zameldował się Cezary Wilk. Były piłkarz Wisły Kraków został zmieniony w przerwie.

Królewscy szybko otworzyli wynik meczu. Kaká otrzymał dobre podanie od Ronaldo i pokonał bramkarza Deportivo. Minęło zaledwie kilka minut, a już mogliśmy zobaczyć kolejne trafienie. Tym razem piłkę do siatki skierował Morata. Chwilę później było już 3:0. Casemiro umiejętnie wykorzystał dośrodkowanie Isco z rzutu rożnego. Zapowiadało się na prawdziwy pogrom, jednak Blancos nieco zwolnili i do przerwy nie ujrzeliśmy już więcej goli. W drugiej połowie na placu gry pojawiło się wielu nowych zawodników. Gra toczyła się w dosyć wolnym tempie, a do siatki po raz kolejny trafił Morata, lecz arbiter nie uznał tego trafienia. Okazało się, że Álvaro był na pozycji spalonej. Wynik w końcówce ustalił Kaká.

To spotkanie nie miało większego znaczenia dla Królewskich. Carlo Ancelotti może się już spokojnie przygotowywać do ligowego meczu. Z dobrej strony pokazali się piłkarze rezerwowi, wśród nich Kaká, autor dwóch bramek. Także Morata może zaliczyć ten występ do udanych. Mecz z Deportivo był już ostatnim spotkaniem towarzyskim w tym roku, teraz pozostaje walka w Lidze, Lidze Mistrzów i Pucharze Króla.

Deportivo La Coruńa – Real Madryt 0:4 (0:3)
0:1 Ricardo Kaká 6’ (asysta: Cristiano Ronaldo)
0:2 Álvaro Morata 12’ (asysta: Marcelo)
0:3 Casemiro 16’ (asysta: Isco)
0:4 Ricardo Kaká 85’ (asysta: Jesé Rodríguez)

Deportivo La Coruńa: Germán Lux (Fabricio 46’), Laure (Diego Seoane 46’), Pablo Ínsua (Daniel Iglesias 76’), Kaká (Uxío 63’), Luisinho (Manuel Pablo 46’), Cezary Wilk (Álex Bergantińos 46’), Juan Domínguez (Sergio Teles 75’), Rudy (Bicho 63’), Juan Culio (Cano 75’), Javier Arizmendi (Juan Carlos 46’), Borja Bastón (Luis 72’).

Real Madryt: Iker Casillas (Tomás Mejías 82’), Daniel Carvajal (Álvaro Arbeloa 46’), Pepe (David Mateos 46’), Nacho, Marcelo (Jorge Casado 46’), Casemiro (José Rodríguez 67’), Ricardo Kaká, Isco (Mesut Özil 46’), Cristiano Ronaldo (Ángel Di María 46’), Jesé Rodríguez, Álvaro Morata (Karim Benzema 61’).