Świetny Casemiro, kolejny dobry mecz Królewskich

Real Madryt – Inter Mediolan 3:0

W ostatnim meczu towarzyskim w ramach przygotowań do sezonu 2013/2014 Real Madryt pokonał Inter Mediolan 3:0. Bramki dla Królewskich zdobyli Kaká, Cristiano Ronaldo i Ricardo Álvarez, który pokonał własnego bramkarza. Blancos kończą więc pretemporadę niepokonani, odnosząc sześć zwycięstw i notując jeden remis.

Od samego początku Królewscy długo utrzymywali się przy piłce i szybkimi wymianami piłki próbowali się przedostać pod bramkę Handanovicia. Już w dziesiątej minucie przed świetną szansą stanął Morata, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców. Kilkadziesiąt sekund później defensorzy Interu zaspali, Di María posłał bardzo dobrą piłkę do Kaki, a Brazylijczyk jeszcze lepiej ją przyjął i wreszcie uderzył. Handanovič poradził sobie z pierwszym strzałem, ale przy dobitce głową był bez szans. W pierwszej połowie wyróżniał się zwłaszcza Casemiro, dobrze drugą linią dyrygował też Luka Modrić. Ten pierwszy świetną prostopadłą piłką z głębi pola obsłużył w 39. minucie Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk jak zwykle nie zmarnował doskonałej sytuacji. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale słabo w pierwszej linii spisywał się Morata, który zmarnował kilka dogodnych okazji i tracił zbyt wiele prostych piłek. Z drugiej strony i obrońcy, i Diego López byli w pierwszej części meczu niemal bezrobotni.

W drugiej połowie tradycyjnie zabrakło kilku piłkarzy z pierwszej części meczu. W szatni zostali Arbeloa, Cristiano czy Modrić. Już po minucie gry na listę strzelców mógł wpisać się dopiero wprowadzony Jesé, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Młody Hiszpan miał zresztą jeszcze jedną doskonałą sytuację, kiedy przedryblował kilku obrońców rywali, ale z interwencją zdążył Ranocchia. W drugiej połowie kilka szans na wykazanie się dostał Diego López i nie zawiódł, doskonale radząc sobie w kilku sytuacjach. Jeden z dobrze dziś bitych rzutów rożnych przez Di Maríę skończył się bramką samobójczą Ricardo Álvareza, którego w polu karnym naciskał Casemiro.

Królewscy wygrali kolejny mecz w przekonującym stylu. Znakomitą partię rozegrał Casemiro, który nie rezygnuje z walki o miejsce w składzie. Z drugiej strony na pewno można wymagać więcej od Moraty, który dziś zagrał jeden z najsłabszych meczów pretemporady. Diego López z kolei dał dziś Ancelottiemu argumenty, by to właśnie na niego postawić w pierwszym meczu o punkty.

Inter Mediolan – Real Madryt 0:3 (0:2)