Jesé prowadzi Hiszpanów do zwycięstwa

Czwarty gol Kanaryjczyka na Mistrzostwach Świata U-20

Reprezentacja Hiszpanii kończy fazę grupową Mistrzostw Świata U-20 z kompletem zwycięstw. Młodzi zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego wcześniej rozprawili się z USA i Ghaną, a dziś pokonali faworyzowanych przed turniejem Francuzów 2:1. Drugiego gola dla La Furia Rojita strzelił niezawodny Jesé Rodríguez.

Hiszpanie przeważali od początku spotkania. Podobnie jak ich starsi rodacy imponowali szybkimi wymianami podań, wysokim pressingiem i długim utrzymywaniem się przy piłce. Poza tymi atutami, sukces Hiszpanom przyniosła dzisiaj szybkość, przebojowość i technika takich graczy jak Jesé czy Óliver. W 26. minucie Jesé przedarł się prawym skrzydłem, ograł w polu karnym obrońcę i wyłożył piłkę do Alcácera, a ten strzałem w długi róg pokonał Aréolę. Pod koniec pierwszej części meczu, po świetnej akcji Ólivera, do bramki mógł tez trafić Jesé. Wychowanek Atlético okiwał dwóch Francuzów i podał na czternasty metr do Jeségo, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry Les Bleus, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, ale szybko ich zapał do atakowania ostudził Jesé. Piłkarz Castili w 56. minucie stanął oko w oko z golkiperem reprezentacji Francji i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Był to czwarty gol Kanaryjczyka na tym turnieju. Po tej bramce tempo gry znacznie spadło, co prawda Francuzi mięli kilka dogodnych okazji, ale świetnie w bramce spisywał się Sotres albo sprzyjało mu szczęście. Pięć minut przed końcem meczu Sabaly trafił w poprzeczkę. Francuzom udało się strzelić honorową bramkę dopiero w doliczonym czasie gry. Vion wykorzystał błąd Llorente i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

Obok Jeségo, 90 minut w tym pojedynku rozegrali Derik Osede i Diego Llorente, którzy stworzyli duet środkowych obrońców. Warto wspomineć też, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził Gerard Deulofeu. Z kolei w ekipie francuskiej zabrakło młodej gwiazdy Juventusu Paula Pogby, który był zawieszony za kartki.

Hiszpania – Francja 2:1
1:0 Alcácer 26'