Jesé i Deulofeu demolują Amerykanów

Pierwszy mecz Mistrzostw Świata U-20

Dzisiaj w Turcji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata do lat dwudziestu. Hiszpanie w swoim pierwszym meczu rozprawili się z reprezentacją USA 4:1, a dwa gole strzelił canterano Realu Madryt Jesé Rodríguez.

Młodzi piłkarze z Półwyspu Iberysjkiego dominowali od początku spotkania i już po pięciu minutach prowadzili 1:0 za sprawą Jeségo, któremu przy golu asystował Gerard Deulofeu. W 42. minucie wynik meczu podwyższył właśnie Deulofeu. Wychowanek FC Barcelona popisał się pięknym strzałem zza pola karnego, przy którym Cody Cropper wyciągnął się jak struna, ale nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Dwie minuty później, bramkarz Amerykanów znów musiał wyjmować piłkę z siatki. Indywidualną akcję przeprowadził Javier Manquillo i wyłożył piłkę Jesému, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

W drugiej połowie Hiszpanie kontrolowali wydarzenia boiskowe i emocji było już o wiele mniej, ale nieco po ponad godzinie gry, Cody Cropper skapitulował po raz czwarty. Swoją drugą bramkę w meczu strzelił Deulofeu, który otrzymał prostopadłe podanie od José Campańii i jeszcze przed polem karnym minął amerykańskiego golkipera, po czym wpakował piłkę do pustej bramki. Jankesi zdołali jednak zdobyć honorowego gola. W 77. minucie, Luis Gil pięknym strzałem z dwudziestu metrów pokonał Daniela Sotresa.

Warto odnotować, że poza Jesé, w tym spotkaniu wystąpiła też dwójka innych wychowanków królewskiego klubu. W wyjściowym jedenastce wybiegł Derik Osede, którego w 74. minucie zmienił Diego Llorente. Rubén Yáńez obejrzał mecz z ławki rezerwowych. Kolejne spotkanie Hiszpanów w poniedziałek, a przeciwnikiem Ghana.

Hiszpania – USA 4:1 (3:0)