Asysta Arbeloi i dobry mecz Casillasa

Hiszpania – Irlandia 2:0 (0:0)

Hiszpanie kontynuują przygotowania w Stanach Zjednoczonych do Pucharu Konfederacji w Brazylii. Wczoraj wieczorem czasu lokalnego mistrzowie świata i Europy pokonali Irlandię 2:0, a na boisku w Nowym Jorku pojawiło się trzech piłkarzy Realu Madryt.

Vicente Del Bosque oszczędzał piłkarzy Barcelony w poprzednim meczu, dlatego teraz postawił na aż ośmiu zawodników na co dzień występujących w Katalonii. W pierwszym składzie znalazło się miejsce także dla dwóch madridistas – Álvaro Arbeloi i Sergio Ramosa.

Hiszpanie tradycyjnie szanowali piłkę, ale znów mieli kłopot ze stwarzaniem i wykorzystywaniem sytuacji podbramkowych. Najlepsze z nich zmarnowali Villa, Pedro i Silva, a kiedy drużynie nie szło, z dystansu golkipera Irlandii próbował pokonać Gerard Piqué. W drugiej połowie selekcjoner zdecydował się na wiele zmian, na boisku pojawili się między innymi Casillas, Mata, Cesc, Navas czy Soldado, a Hiszpanie śmielej ruszyli do ataku. W 69. minucie z piłką w okolicach linii pola karnego zabawił się Arbeloa, do piłki doskoczył inny wychowanek Królewskich, Soldado, i mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Drugi gol to skutek fantastycznej akcji dwójki piłkarzy z Premier League – Mata i Cazorla rozegrali piłkę od połowy boiska, a zawodnik Chelsea ustalił wynik meczu.

W hiszpańskich mediach wiele pisze się o paradach Ikera Casillasa, który rzeczywiście kilka razy był zatrudniany przez atakujących z Irlandii. Najpierw nogą obronił mocny strzał z ostrego kąta, zaś później interweniował po rzucie rożnym.

1:0 Soldado 69' (asysta: Arbeloa)
2:0 Mata 88' (asysta: Cazorla)

Hiszpania: Valdés (58' Casillas), Arbeloa, Ramos, Piqué, Jordi Alba, Busquets, Xavi (69' Mata), Iniesta (58' Cesc), Pedro (78' Cazorla), Silva (46' Navas), Villa (58' Soldado).
Irlandia: Forde; McShane, Ledger, Odea, Kelly; Coleman, Hendrick, McCarthy, Keogh; Sammon, Keane. Grali także: Randolph, Delaney, Quinn, Long, McClean, Cox.