/ uefa.com

Morata znowu bohaterem!

Gol Hiszpana daje wygraną nad Niemcami

Reprezentacja Hiszpanii wygrała drugi mecz na Mistrzostwach Europy U-21. La Furia Rojita pokonała Niemców 1:0, a bohaterem meczu, podobnie jak w spotkaniu z Rosją, znowu był Álvaro Morata. Dzięki tej wygranej Hiszpanie zapewnili już sobie awans do półfinału turnieju.

Podopieczni byłego trenera Castilli, Julena Lopeteguiego przez cały mecz zdecydowanie przeważali, ale tercet Rodrigo, Tello i Isco nie potrafił znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Bernda Leno. A wszystko za sprawą dobrej gry defensorów Die Nationalelf. Do czasu. W 73 minucie Morata zmienił przeciętnie grającego Rodrigo i niecały kwadrans później dał zwycięstwo Hiszpanom. Napastnik Realu przedarł się lewym skrzydłem, ograł w polu karnym Antonio Rüdigera i strzałem w krótki róg pokonał golkipera Bayeru Leverkusen.

Warto odnotować, że Julen Lopetegui, podobnie jak w meczu z Rosją, nie dał szansy na grę Daniemu Carvajalowi i Nacho. Szkoleniowiec Hiszpanów ufa na razie kwartetowi Montoya, Bartra, Ińigo Martínez i Moreno. Jeśli David de Gea dalej będzie kończył spotkania z czystym kontem, to Nacho i Carvajal mogą nie zagrać w tym turnieju nawet minuty. W środę La Furia Rojita zmierzy się z Holandią w meczu o pierwsze miejsce w grupie.

Hiszpania – Niemcy 1:0 (0:0)
1:0 Morata 86'

Hiszpania: De Gea; Montoya, Bartra, Íńigo Martínez, Alberto; Illarramendi, Koke (82’), Thiago; Tello (Muniain, 85’), Rodrigo (Morata, 72’) i Isco (Camacho, 89’).

Niemcy: Leno; Sorg, Ginter, Theshker, Jantschke; Rudy (Rüdiger, 82’), Rode (Emre Can, 70’), Holtby; Volland, Hermann (Lasogga, 64’) i Clemens.