/ realmadrid.com, acb.com

O krok bliżej finału

Real Madryt 84:76 CAI Saragossa

Real Madryt pokonał CAI Saragossa w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Endesa. Królewskich do zwycięstwa poprowadził Mirotić, który zdobył 18 punktów i zanotował 11 zbiórek. Warto także wyróżnić występy Reyesa, Rudy’ego i Begicia. Blancos jeszcze nie przegrali w play-offach. Kolejne starcie już za dwa dni również w Madrycie. Rywalizacja w półfinałach toczy się do trzech zwycięstw.

Obie drużyny zaczęły grając w swoim stylu i pokazując, że ten pojedynek może być bardzo atrakcyjny dla widzów. Real Madryt i CAI Saragossa to najlepsze zespoły, jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty, więc tym bardziej statystyki pierwszej kwarty mogą zaskoczyć. Tylko trzy razy udało się trafić zza linii 6,75 metra. Królewscy schodzili na krótką przerwę z przewagą zaledwie dwóch punktów.

Gospodarze lepiej rozpoczęli drugą kwartę i wyszli na pięciopunktową przewagę. Mecz cały czas był bardzo wyrównany, więc taka różnica wydawała się dosyć znacząca. Jednak słabsza końcówka w obronie sprawiła, że goście zdołali odrobić straty i po połowie spotkania Blancos byli lepsi tylko o dwa punkty.

Trzecia kwarta okazała się kluczowa dla końcowego rozstrzygnięcia. Poprawiła się gra obronna, dzięki czemu przewaga powoli rosła. Bohaterem tej części był Mirza Begić. Przeciwnicy nie potrafili sobie z nim poradzić. Po półgodzinie gry gospodarze byli już wyraźnie lepsi (66:53).

W ostatniej części Saragossa robiła wszystko, żeby przeprowadzić remontadę, jednak Królewscy nie stracili koncentracji, głównie za sprawą Reyesa. Chociaż goście zbliżyli się nawet na siedem punktów, gdy do końca meczu zostały tylko trzy minuty, ale Real Madryt nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Udało się wygrać i objąć prowadzenie w półfinale. Złą wiadomością dla madridistas jest kontuzja Rudy’ego Fernándeza, jakiej Hiszpan się nabawił podczas efektownej akcji po podaniu Sergio Rodrígueza. Możecie tę sytuację zobaczyć tutaj.

Real Madryt 84 (18+24+24+18): Llull (5), Rudy (14), Suárez (0), Mirotić (18), Begić (10) – Draper (5), Sergio Rodríguez (5), Reyes (16), Carroll (8), Slaugther (0), Hettsheimeir (0), Darden (3).

CAI Saragossa 76 (16+24+13+23): Van Rossom (10), Roll (10), Rudez (16), Aguilar (11), Golubović (6) – Topper (0), Stefansson (7), Llompart (4), García (-), Marín (-), Jones (12), Fontet (-).