Kanonada na Bernabéu

Real Madryt – Málaga CF 6:2

W meczu 36. kolejki Primera División Real Madryt wygrał z Málagą 6:2. Spotkanie rozgrywane na Santiago Bernabéu mogło się podobać kibicom. Obie strony postawiły na ofensywę i stworzyły wiele sytuacji w obu polach karnych. Bramki dla gospodarzy strzelali Raúl Albiol, Cristiano Ronaldo, Mesut Özil, Karim Benzema, Luka Modrić i Ángel Di María, zaś autorami trafień dla gości byli Roque Santa Cruz i Vitorino Antunes.

Pierwsza połowa nie mogła zacząć się lepiej dla Królewskich. Szybki gol Albiola dał drużynie wielki spokój na kilka najbliższych minut. Gracze obu drużyn wymieniali cios za cios, a najważniejsze sytuacje pierwszej połowy to okolice 21. i 22. minuty. Najpierw Cristiano padł sfaulowany przez Sergio Sáncheza, obrońca Málagi wyleciał z boiska, a sam poszkodowany nie wykorzystał jedenastki. Podczas interwencji kontuzji nabawił się jednak Willy Caballero i jeszcze w pierwszej części meczu musiał opuścić boisko. Málaga nie miała zamiaru się jednak poddawać i mimo gry w dziesięciu nie zamknęła się na swojej połowie. Królewscy dobrze wykorzystali większą ilość miejsca, a najbardziej w zespole Królewskich wyróżniał się Ronaldo, który bramką i dwiema asystami zrehabilitował się za niewykorzystanie rzutu karnego.

Druga połowa była zdecydowanie słabsza niż pierwsza część meczu. Komentatorzy mieli czas na rozmowę o kartonach z Ikei i wydawało się, że piłkarze także odsunęli spotkanie na drugi plan. Właściwie zdecydowanie na plus wyróżnił się tylko Modrić, który znakomitym uderzeniem lewą nogą pokonał Kameniego. Królewscy kontrolowali mecz. Niestety spotkanie kontuzją przypłacił Mesut Özil.

Spotkanie z pewnością mogło się podobać postronnym kibicom, ale poza kontuzją niemieckiego mediapunty sympatycy Królewskich mogą być zadowoleni z dzisiejszego występu swoich ulubieńców. Real przedłużył passę zwycięstw u siebie, imponował liczbą stworzonych sytuacji i w niezłym stylu wyraźnie wygrał z wciąż walczącą o europejskie puchary Málagą.

Real Madryt – Málaga CF 6:2 (4:2)
1:0 Albiol 3' (asysta: Modrić)
1:1 Santa Cruz 15' (asysta: Lugano)
2:1 Cristiano 26' (asysta: Alonso)
3:1 Özil 33' (asysta: Cristiano)
3:2 Antunes 36' (asysta: Portillo)
4:2 Benzema 36' (asysta: Cristiano)
5:2 Modrić 36' (asysta: Benzema)
6:2 Di María 91' (asysta: Fabinho)

Real Madryt: Diego López; Nacho, Varane, Albiol, Coentrão (76' Fabinho); Xabi Alonso, Essien; Özil, Modrić (64' Di María), Cristiano; Benzema (67' Higuaín).
Málaga: Willy (40' Kameni); Sergio Sánchez, Lugano, Demichelis, Antunes; Portillo, Camacho, Isco, Eliseu (75' Onyewu); Baptista (27' Iturra), Santa Cruz.