Dortmundzka masakra piłą mechaniczną

BVB straszy przed półfinałem Ligi Mistrzów

Piłkarze Borussii Dortmund dali dzisiaj popis wielkiego piłkarstwa. Choć to Bayern Monachium został nowym mistrzem Niemiec, odbierając tytuł rywalowi z Zagłębia Ruhry, podopieczni Jürgena Kloppa po raz kolejny udowodnili, że w kraju są liczącą się siłą. Tym razem o potędze wicelidera Bundesligi przekonała się czerwona latarnia ligi - ostatni w tabeli Greuther Fürth.

Wszystko rozstrzygnęło się bardzo szybko, ponieważ po kwadransie gry było już 2:0. Przed przerwą dortmundczycy dorzucili jeszcze trzy gole, a pod koniec spotkania wynik podwyższył jeszcze Robert Lewandowski. Rywale odpowiedzieli tylko jednym niegroźnym ciosem - bramką Edgara Priba w 72. minucie.

6:1 to najmniejszy wymiar kary. Tym samym zawodnicy Borussii Dortmund wracają z Bawarii w szampańskich nastrojach. Do meczu z Realem Madryt już tylko jedenaście dni. Zeszłoroczny mistrz Niemiec jest w wysokiej formie...

Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)
0:1 - Götze 12'
0:2 - Gündogan 15'
0:3 - Błaszczykowski 28'
0:4 - Gündogan 34'
0:5 - Götze 45'
1:5 - Prib 72'
1:6 - Lewandowski 81'