/ as.com

38 meczów bez porażki na Bernabéu

Znakomita passa Realu Madryt

18 stycznia 2012 roku Real Madryt przegrał na Santiago Bernabéu z Barceloną 1:2 w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla. Wówczas Królewscy po raz ostatni polegli na własnym stadionie. Od tamtej pory minęło już 445 dni, a Blancos rozegrali 38 oficjalnych spotkań u siebie (w Lidze, Lidze Mistrzów, Pucharze Króla i Superpucharze Hiszpanii). Bilans jest bardzo korzystny dla podopiecznych Mourinho: 31 zwycięstw, siedem remisów, bramki 117-32.

W tym czasie na Santiago Bernabéu przyjechało 27 różnych drużyn. Najwięcej wizyt złożyły Barcelona i Valencia (po trzy). Najlepszym strzelcem tego okresu jest oczywiście Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył 46 bramek. Trudno znaleźć drużynę w najlepszych europejskich ligach, która dorównuje Blancos. Porto nie przegrało u siebie od 16 lutego 2012 roku (22 zwycięstwa i dwa remisy). Jeśli chodzi o ligę hiszpańską, długie serie bez porażki na własnym stadionie miały: Atlético Madryt (24 mecze, passa przerwana w spotkaniu z Rubinem Kazań przegranym 0:2) i Barcelona (22 mecze, passa przerwana w spotkaniu z Realem Madryt przegranym 1:3).