Szczęśliwe zwycięstwo Chorwacji

Udana <i>remontada</i> graczy z Półwyspu Bałkańskiego

W Swansea na Liberty Stadium zmierzyły się dzisiaj reprezentacje Walii i Chorwacji. Właściwie tylko gracze z Półwyspu Bałkańskiego mają szansę na awans. O pierwsze miejsce w grupie rywalizują z Belgią. W pierwszym meczu Chorwaci ograli Walię 2:0. Dzisiaj znów Modrić i spółka byli faworytami, chociaż zawodnicy z Wysp nie zamierzali niczego ułatwiać gościom.

Mecz rozpoczął się od ataku Chorwatów, ale świetnie między słupkami spisywał się Glyn Myhill. Dosyć niespodziewanie to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 21. minucie Luca Banti podyktował rzut karny dla Walijczyków po faulu Lovrena na Joe Ledleyu. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Gareth Bale. To był jedyny gol w tej części spotkania, a mecz był dosyć wyrównany.

Na początku drugiej połowy Chorwacja nieco zwolniła i Myhill nie musiał dużo pracować, jednak miarę upływu czasu goście coraz bardziej naciskali. Dwie okazje zmarnował Eduardo, a w drugiej sytuacji Myhill popisał się znakomitą interwencją. Chorwaci doprowadzili do wyrównania na trzynaście minut przed końcem. Lovren zdecydował się na uderzenie z dystansu i chociaż jego strzał był bardzo mocny, wydaje się, że Myhill mógł więcej zrobić w tej sytuacji. Jeszcze zanim upłynął regulaminowy czas gry, Chorwaci wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Olicia trafiło do Eduardo, który przyjął piłkę i uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce.

Sytuacja w grupie A jest już dosyć jasna. Pierwsze i drugie miejsce podzielą między siebie Belgia i Chorwacja. Luka Modrić rozegrał dzisiaj całe spotkanie, ale raczej niczym się nie wyróżniał.

Walia – Chorwacja 1:2
1:0 Gareth Bale 21’ (rzut karny)
1:1 Dejan Lovren 77’ (asysta: Mario Mandžukić)
1:2 Eduardo 87’ (asysta: Ivica Olić)

Walia: Glyn Myhill, Christopher Gunter, Benjamin Davies, Joe Ledley, James Collins, Ashley Williams, Jonathan Williams (Simon Church 84’), Craig Bellamy, Hal Robson-Kanu (Ashley Richards 64’), Andrew King, Gareth Bale.

Chorwacja: Stipe Pletikosa, Ivan Strinić (Ivica Olić 73’), Vedran Ćorluka, Dejan Lovren, Ivan Rakitić, Luka Modrić, Darijo Srna, Sammir (Mateo Kovacić 61’), Milan Badelj (Gordon Schildenfeld 46’), Mario Mandžukić, Eduardo.