Kolejne zwycięstwo Niemców, kolejne asysty Özila

Niemcy coraz bliżej mundialu

Reprezentacja Joachima Löwa wygrała dziś z Kazachstanem 4:1 i umocniła się na pozycji lidera grupy C. W pierwszym składzie Die Mannschaft wyszło dwóch piłkarzy Realu Madryt i zwłaszcza Mesut Özil pomógł swojej drużyne, zaliczając asysty przy pierwszym i trzecim trafieniu.

Oczywiście faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Już na początku spotkania słupek bramki gości obijali Gündoğan i ustawiony jako fałszywa dziewiątka Götze. Ofensywny kwartet Reus-Özil-Götze-Müller prezentował się bardzo dobrze i raz za razem stwarzał wielkie zagrożenie. W 23. minucie Özil podał do Reusa, a atakujący Borussii Dortmund otworzył wynik meczu. Chwilę później po akcji Lahma Götze wbił piłkę do pustej bramki. Niemiecka nawałnica nie miała zamiaru się zatrzymać i po kolejnych czterech minutach było 3:0. Özil dośrodkował z prawej strony, a Gündoğan z najbliższej odległości pokonał kazachskiego golkipera. Na początku drugiej połowy fatalnie zachował się Neuer, który niemal za darmo oddał piłkę Schmidtgalowi. Nawet napastnicy San Marino trafiają w takich sytuacjach. W końcówce wynik meczu ustalił jeden z najlepszych na boisku Reus.

Niemcy pewnie wygrali z Kazachstanem i zaprezentowali się bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie. Mesut Özil znów pokazał, że jest w reprezentacji Löwa absolutnie kluczowym zawodnikiem, tak jak Sami Khedira. 6 września Niemcy zmierzą się u siebie z Austrią i wydaje się, że awans Mesuta i spółki jest formalnością.

Niemcy – Kazachstan 4:1 (3:0)
1:0 Reus 23' (asysta: Özil)
2:0 Götze 27' (asysta: Lahm)
3:0 Gündoğan 31' (asysta: Özil)
3:1 Schmidtgal 46'
4:1 Reus 90' (asysta: Gündoğan)

Niemcy: Neuer; Lahm, Mertesacker, Boateng, Schmelzer; Khedira, Gündoğan; Müller, Özil, Reus (90' Jansen); Götze.