/ marca.com

Özil na ratunek Królewskim

Imponujące statystyki Niemca

Kiedy Mesuta Özila nie ma na boisku, światła gasną. Niemiec na murawie przywraca Realowi Madryt blask. „Dziesiątka” Królewskich stała się kluczowym elementem w ekipie Mourinho. Bez Mesuta w składzie drużyna nie porywa, a jej gra nie podoba się widzom. Kiedy pojawia się na murawie, wszystko zaczyna działać dużo płynniej.

O Özildependencii świadczą statystyki. Z nim na boisku Królewscy strzelili 83 bramki. Kiedy Niemca nie było na murawie, drużyna Mourinho trafiała do siatki 29-krotnie. Portugalski szkoleniowiec chciał pozwolić Özilowi na odpoczynek w meczu z Mallorcą, ale już w przerwie musiał zareagować. Po jedenastu minutach od pojawienia się Mesuta na boisko problematyczny wynik do przerwy zmienił się w komfortowe prowadzenie. „Terapia” Özila wystarczyła Królewskim do remisu w sobotni wieczór. Coraz głośniej mówi się o wielkim wpływie Mesuta na drużynę, a odważniejsi twierdzą nawet, że jest tak samo ważny co Cristiano. Jedno jest jednak pewne – Portugalczyk znakomicie rozumie się z Niemcem.

Przypadek z soboty nie był pierwszym, kiedy Mourinho wzywał Özila na ratunek. Tak było w meczach z Manchesterem City (Mesut wszedł przy wyniku 0:0, skończyło się 3:2), Ajaksem (2:1, 4:1) i Deportivo (0:1, 2:1). Özil nie pomógł jednak drużynie w wyjazdowych starciach z Osasuną i Celtą Vigo.