Zabójcze pięć minut Realu Madryt

Królewscy pokonali Mallorcę 5:2

Po słabszej pierwszej połowie, Real Madryt znakomicie zaprezentował się w drugiej części i pokonał Mallorcę 5:2. Królewscy w ciągu pięciu minut zdobyli trzy bramki, co zupełnie rozbiło gości, którzy już nie byli w stanie się podnieść. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Mesut Özil, autor dwóch asyst, i Gonzalo Higuaín, zdobywca dwóch goli. Poza tym należałoby wyróżnić Lukę Modricia. Santiago Bernabéu dalej pozostaje niezdobytą twierdzą w tym sezonie. Goście zapowiadali przed meczem, że niczego nie ułatwią Realowi Madryt i okazało się, że dotrzymali obietnicy. Królewscy dwukrotnie musieli obrabiać straty, ale znów stanęli na wysokości zadania.

José Mourinho w pierwszej połowie dał szansę Moracie, ale kiedy widział, że gra nie układa się po myśli gospodarzy, przeprowadził podwójną zmianę w przerwie, co ożywiło Królewskich. Gdy Ronaldo strzelał wyrównującą bramkę, piłkarze Mallorki pewnie się nie spodziewali, że w ciągu następnych pięciu minut Aouate będzie musiał jeszcze dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Modrić znów udowodnił, że potrafi piekielnie mocno uderzyć z dystansu, a Özil po raz kolejny wyłożył koledze piłkę „na tacy”. W końcówce mogliśmy zobaczyć współpracę dwóch tak krytykowanych w ostatnim czasie napastników. Gonzalo podał do Karima, a Francuz zdobył jedną z łatwiejszych bramek w karierze.

Być może Liga jest już poza zasięgiem Realu Madryt, ale piłkarze Królewskich udowodnili, że nie mają zamiaru odpuszczać sobie meczów w tych rozgrywkach. Mallorca zadała dwa ciosy, ale gospodarze podnieśli się i znokautowali rywali. Poza tym nie trzeba oglądać się teraz na Atlético, bowiem w ciągu najbliższych dwóch tygodni Real Madryt na pewno utrzyma się na drugim miejscu w tabeli. Bardzo dobrze, że obaj napastnicy dzisiaj się odblokowali. Gonzalo i Karim będą potrzebni w końcówce sezonu.

Real Madryt – Mallorca 5:2
0:1 Nsue 6' (asysta: Dos Santos)
1:1 Higuaín 15' (asysta: Pepe)
1:2 Alfaro 21' (asysta: Pedro Bigas)
2:2 Ronaldo 52' (asysta: Mesut Özil)
3:2 Modrić 54'
4:2 Higuaín 57' (asysta: Mesut Özil)
5:2 Benzema 92' (asysta: Gonzalo Higuaín)