Z nieba do piekła

Barcelona B 3:1 Real Madryt Castilla

Castilla pojechała do Barcelony, aby zagrać prawdopodobnie najważniejszy, a już z pewnością najbardziej prestiżowy mecz w tym sezonie. Nastroje w drużynie były bardzo dobre po rozgromieniu Villarrealu tydzień wcześniej. Od początku na murawie pojawili się Morata i Nacho, którzy mieli pomóc rezerwom w wywalczeniu korzystnego rezultatu. Alberto Toril postawił także na Álexa od pierwszego gwizdka. Gospodarze chcieli się zemścić za przegraną 2:3 w pierwszej rundzie.

Mecz rozpoczął się nieco nerwowo, oba zespoły zdawały sobie sprawę z tego, że to nie jest zwykłe spotkanie. Było sporo fauli, a obie drużyny stwarzały sobie podbramkowe sytuacje. Ku zdumieniu zgromadzonej na stadionie publiczności, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Álvaro Morata. Napastnik wykorzystał podanie Juanfrana. Do przerwy wszystko układało się po myśli Alberto Torila. Zadaniem jego piłkarzy było utrzymanie tego wyniku przez 45 minut, lecz cały plan zawalił się przez głupotę Álexa.

W drugiej części spotkania Barcelona B ruszyła do odrabiania strat. Emocje rosły z każdą chwilą, ale goście umiejętnie się bronili. W 56. minucie Álex nie wytrzymał napięcia i odepchnął od siebie gracza Barçy B. Sędzia nie wahał się i wyrzucił pomocnika Królewskich z boiska. Osłabiona Castilla w końcu nie wytrzymała naporu gospodarzy i Araujo doprowadził do wyrównania. Nie minęło pięć minut, a zawodnik Barcelony drugi raz wpisał się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia Blancos dopełnił Deulofeu, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez Moratę.

Niestety nie udało się powtórzyć świetnego rezultatu z pierwszego spotkania. Barcelona B bezlitośnie wykorzystała grę w przewadze. Za głupie zachowanie Álexa zapłacić cały zespół. Komplet punktów został na Mini Estadi. Powrót do Madrytu z pewnością nie będzie dla podopiecznych Alberto Torila przyjemna. Wypuścili z rąk ogromną szansę, bo przecież prowadzili już 1:0. Jednak za to punktów się nie zdobywa, a na tablicy świetlnej po ostatnim gwizdku widniał wynik 3:1 dla gospodarzy.

Barcelona B – Real Madryt Castilla 3:1
0:1 Morata 35’
1:1 Araujo 66’
2:1 Araujo 70’
3:1 Deulofeu 79’ (rzut karny)

Barcelona B: Masip, Grimaldo, Lombán, Planas, Balliu (Kiko 67’), Labato, Luis Alberto, Ledes, Rafinha, Deulofeu (Dongou 91’), Araujo (Román 83’).

Real Madryt Castilla: Mejías, Fabinho, Iván, Nacho, Casado, Álex, Mosquera (Omar 75’), Borja (José Rodríguez 60’), Denis, Juanfran (Óscar Plano 85’), Morata.