/ własne

Real Cristiano gromi Getafe

Real Madryt – Getafe CF 4:0

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera División Real Madryt wygrał z Getafe 4:0. Bramki dla Królewskich strzelili Sergio Ramos po rzucie rożnym i Cristiano Ronaldo (trzy).

W pierwszej połowie Real stworzył kilka niezłych sytuacji i był zdecydowanie bliżej zdobycia bramki niż rywale, ale pod bramką świetnie dysponowanego Miguela Ángela Moyi mylili się Cristiano Ronaldo i Mesut Özil. Getafe skutecznie broniło się większą liczbą zawodników i dość rzadko zagrażało bramce Antonio Adána. Królewscy bez Samiego Khediry i Xabiego Alonso nieźle radzili sobie w środku pola, wyraźnie dominowali, ale mimo wszystko brakowało podań otwierających drogę do bramki. W końcówce pierwszej części gry podopieczni Mourinho wrzucili wyższy bieg i jeszcze agresywniej napierali na bramkę gości.

Real Madryt nie może tracić punktów w Lidze i zawodnicy wyszli na drugą połowę z takim samym nastawieniem. Drużyna z Sergio Ramosem i Cristiano Ronaldo na czele wzięła się do roboty i już po nieco ponad 25 minutach tej części meczu Królewscy prowadzili czterema bramkami! Pewne wątpliwości pojawiają się przy pierwszym golu, gdzie tuż przed strzałem Ramosa z bramkarzem starł się Ricardo Carvalho. Przy skompletowaniu hat-tricka Ronaldo z kolei pomogli asystenci Mesut Özil i Ángel Di María oraz Luka Modrić, który wywalczył rzut karny.

Real Madryt pewnie wygrał u siebie z Getafe, a przed środowym starciem z Barceloną Mourinho pozwolił na odpoczynek Xabiemu, Khedirze czy Varane'owi. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego zeszli także Özil i Cristiano, którzy na najbliższy Klasyk powinni być gotowi w stu procentach. Cieszy również czyste konto Adána, który nie miał dziś jednak zbyt dużo pracy dzięki dobrej grze całej linii defensywnej.

Real Madryt – Getafe CF 4:0 (0:0)