/ własne

Świetny Real, manita w 45 minut!

Valencia CF – Real Madryt 0:5

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Primera División Real Madryt wygrał na Mestalli z Valencią 5:0. Bramki dla Królewskich strzelili Gonzalo Higuaín, Ángel Di María (dwie) i Cristiano Ronaldo (dwie). Piłkarze Ernesto Valverde nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką Ikera Casillasa i w niczym nie przypominali drużyny, która mierzyła się z Królewskimi kilka dni temu.

Już jedna z pierwszych akcji madrytczyków mogła przynieść prowadzenie, ale w stuprocentowej okazji bardzo słabo strzelił Higuaín. Argentyńczyk zrehabilitował się minutę później wykańczając świetną akcję Özila i Di Maríi. Królewscy dominowali, Valencia była bezradna i grała słabo, rzadko goszcząc w okolicach pola karnego Realu. Jedna z takich eskapad zakończyła się żółtą kartką dla Jonasa, który w teatralny sposób chciał wymusić rzut karny. Znakomite sytuacje przy stanie 1:0 miał Sami Khedira, po rzutach rożnych swoje szanse miał Raphaël Varane. W 35. minucie rozpoczął się huragan, który zniszczył Valencię. W 11 minut Królewscy strzelili cztery bramki. W pierwszej części meczu cała drużyna grała bardzo dobrze, stworzyła wiele sytuacji strzeleckich i zasłużenie prowadziła z bezradnym i słabo dysponowanym rywalem.

Podopieczni Mourinho bardzo spokojnie rozpoczęli drugą połowę i pozwolili Valencii na dominację w środku boiska. Nietoperze jednak nie skorzystały z okazji, kiepsko radzili sobie w ataku pozycyjnym, a jak już doszli do niezłej sytuacji, mieli kłopot z oddaniem celnego strzału. Najbliżej zdobycia bramki był Piatti, który trafił w poprzeczkę. W drużynie Królewskich w drugiej połowie odpoczywali Alonso i Özil, a spotkanie stało na znacznie niższym poziomie niż w pierwszej części. Królewscy grali na luzie, ale atakowali znacznie rzadziej. Najlepszą okazję w tej połowie miał Cristiano, ale przestrzelił w świetnej sytuacji po akcji Modricia.

Właściwie nikt dziś nie zawiódł. Eksperymentalna defensywa bez Pepego, Ramosa i Carvalho grała dość poprawnie, środek pola dobrze funkcjonował, a ofensywni piłkarze momentami grali jak za najlepszych czasów. Cieszy dobra forma Di Maríi i Özila, skuteczność Cristiano czy bramka Higuaína. Królewscy wykorzystali słabą postawę rywala i w 45 minut rozstrzygnęli losy meczu. Czas na powtórkę w Pucharze Króla.

Valencia CF – Real Madryt 0:5 (0:5)
0:1 Higuaín 9'
0:2 Di María 35'
0:3 Cristiano 36'
0:4 Cristiano 41'
0:5 Di María 45'

Valencia: Diego Alves; R. Costa, Rami, Víctor Ruiz, Guardado; Tino Costa, Banega, Gago (46' Barragan); Piatti (71' Bernat), Jonás; Soldado (65' Valdez).
Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Varane, Albiol, Coentrão; Alonso (58' Essien), Khedira (75' Callejón); Di María, Özil (67' Modrić), Cristiano; Higuaín.