/ Klatus

Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał w pierwszym meczu Pucharu Króla z Valencią 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Hyoga, Leszczu i Klatus. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Wrócił? Jeden z najlepszych meczów kapitana w tym sezonie. Zaczął dwa spotkania ligowe na ławce i już widać poprawę. Bronił właściwie wszystko, nawet te strzały, które piłkarze Valencii oddawali już po gwizdku sędziego. Taki Iker jest nam bardzo potrzebny.
Michael Essien
Solidnie z tyłu, średnio z przodu. Ten drugi aspekt znacznie poprawia jednak akcja z 37. minuty, kiedy Ghańczyk wyprowadził bramkową kontrę Realu. Pewny punkt zespołu. Po meczu chyba nikt nie dziwił się, że to właśnie Essien wybiegł w pierwszym składzie kosztem Arbeloi.
Ricardo Carvalho
Po spotkaniu z Osasuną, w którym zdecydowanie kulało wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej Mourinho postawił na swojego rodaka i nie zawiódł się. Carvalho znów pokazał się z całkiem niezłej strony i przy wyprowadzaniu akcji, i w ofensywie. Dobrze, że został w Madrycie.
Raúl Albiol
Znów zacznę od plusów. W tej kwestii nic się nie zmienia. Wciąż rządzi w powietrzu i nieźle asekuruje, ale poza brakami szybkościowymi doszły również błędy w ustawieniu. Gdyby nie błędy sędziów linowych, możliwe, że były gracz Valencii byłby absolutnym antybohaterem tego spotkania. Zdecydowanie zbyt często łamał linię. Tym razem był nieco odciążony w rozgrywaniu piłki, stąd niezły stosunek odbiorów do strat.
Marcelo
Wreszcie wrócił! Znakomita wiadomość na początku meczu pewnie nieco zwiększyła oczekiwania kibiców, ale Brazylijczyk potrzebuje czasu na dojście do optymalnej formy. Kilka zbyt mocnych podań, kilka razy nieco zagubiony w defensywie. Z różnym skutkiem próbował włączać się do akcji ofensywnych, ale to jeszcze nie ten Marcelo, który jest kluczowym elementem również w grze ofensywnej Królewskich.
Sami Khedira
Świetnie rozpoczął nowy rok. Chyba pierwszy raz od przyjścia do Madrytu rozegrał co najmniej czwarty bardzo udany mecz z rzędu. Pomocny w ofensywie, w defensywie, do tego zaliczył kolejną asystę. Udowadnia, że łatka defensywnego „drewnianego” pomocnika zdecydowanie do niego nie pasuje. Jeden z najlepszych w drużynie.
Xabi Alonso
Znów nieregularny. Czasem sprawiał wrażenie zupełnie zagubionego w defensywie, ale kilka razy skutecznie asekurował stoperów i pomagał w wyprowadzeniu piłki. Pozostaje jednak spore pole do poprawy.
Luka Modrić
Jedna rzecz wciąż niepokoi – Chorwat gra pierwszą połowę na niezłym poziomie, zaś w drugiej zupełnie znika, coraz rzadziej jest przy piłce, a przede wszystkim nie jest tak ważny dla drużyny jak wcześniej. Na pewno na minus sytuacja z początku meczu, w której Modrić zmarnował znakomitą okazję na gola. Słusznie zdjęty z boiska.
Mesut Özil
Przyzwyczaił do chimerycznej gry i nie inaczej było tym razem. W pierwszej połowie kilka niezłych akcji, ale i kilka zupełnie bezmyślnie straconych piłek. Na pocżątku drugiej części meczu nieco niewidoczny, ale w końcówce pokazał magię. Ogólnie na spory plus. Połowa kluczowych podań całej drużyny to jego zasługa.
Cristiano Ronaldo
Po meczu Królewskich w Pampelunie Crisitano był głodny gry i bramek. Raz za razem próbował pokonać Guaitę, i z rzutów wolnych, i z główki. Oddał pięć celnych strzałów, zmarnował dwie świetne okazje, ale co najważniejsze – był jedną z najważniejszych postaci w meczu z Valencią i tylko przez świetną postawę golkipera Nietoperzy nie może dopisać sobie kilku trafień na konto.