/ depor.pe

Cristian Benavente ratuje remis

Urugwaj 3:3 Peru

Po emocjonującym meczu na Estadio del Bicentenario w San Juan, Peru zremisowało z Urugwajem 3:3 w mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20. Cristian Benavente rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych i mógł się tylko przyglądać, jak jego koledzy strzelają do przerwy dwie bramki. Urugwajczycy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Sytuacja zmieniła się w drugiej części, kiedy Celestes w ciągu dwóch minut zdobyli dwa gole i objęli prowadzenie 3:2. Trzeba było ratować sytuację, więc po godzinie gry na murawie pojawił się Cristian Benavente. Piłkarz Realu Madryt doprowadził do wyrównania w końcówce meczu wykorzystując rzut karny.

Urugwaj – Peru 3:3
0:1 Yordy Reyna 19’
1:1 Nicolás López 41’
1:2 Edwin Gómez 44’
2:2 Rubén Betancourt 54’
3:2 Diego Rolán 56’
3:3 Cristian Benavente 87’ (rzut karny)