/ własne

Kapitan Cristiano poprowadził Madryt do zwycięstwa

Real Madryt – Real Sociedad 4:3

Po bardzo emocjonującym spotkaniu 18. kolejki Primera División Real Madryt wygrał z Realem Sociedad 4:3. Gole na Santiago Bernabéu dla Królewskich strzelili Karim Benzema, Sami Khedira i Cristiano Ronaldo (dwie), zaś w drużynie gości hattrickiem popisał się Xabi Prieto. Po czerwonej kartce dla Antonio Adána w szóstej minucie Królewscy grali w dziesięciu.

Spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Królewskich, którzy szybko objęli prowadzenie po szybkiej akcji Samiego Khediry i Karima Benzemy. Kilka minut po pierwszym trafieniu nastąpiła sytuacja, która z pewnością zaważyła na dalszych losach spotkania. Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Antonio Adán, nie naprawił go Ricardo Carvalho, a bramkarz Realu Madryt powalił na ziemię Carlosa Velę. Arbiter nie miał wątpliwości – rzut karny i czerwona kartka. Real stracił bramkę z karnego, a obraz gry niemal natychmiast się zmienił. Królewscy częściej się bronili niż atakowali i właściwie nie istnieli w ataku pozycyjnym. Nie było wielkiego pożytku z przodu ani z Cristiano, ani z Benzemy. Autorem bramki, dzięki której Królewscy znów objęli prowadzenie, był dobrze dziś dysponowany Sami Khedira, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Ricardo Carvalho. Kilka minut później madrytczycy stracili dość przypadkowego gola i schodzili do szatni z niesatysfakcjonującym wynikiem.

Druga połowa, tak jak pierwsza, przez długie minuty nie obfitowała w sytuacje. Królewscy nieco częściej starali się przejąć inicjatywę, jednak różnica piłkarzy będących na murawie była w dalszym ciągu dość widoczna. W 67. minucie niezbyt pewnie czujący się dziś z piłką przy nodze Karim Benzema wreszcie zaskoczył – w środku pola powalczył do końca o futbolówkę z obrońcami Sociedadu i posłał świetne podanie w stronę Cristiano Ronaldo, który nie miał kłopotów z pokonaniem Claudio Bravo. Nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienie piłkarza z opaską kapitańską na ramieniu. Portugalski crack z całej siły kropnął w stronę bramki z rzutu wolnego, a Bravo wpuścił piłkę między rękoma. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź – Xabi Prieto wykorzystał pasywność defensorów Królewskich i skompletował hattricka.

Królewscy nie zagrali wielkiego meczu, trudno mówić nawet o dobrym występie. Zwycięstwo i przełamanie złej passy z pewnością muszą jednak cieszyć kibiców. Przez niemal całe spotkanie Real Madryt grał w dziesięciu, a mimo przewagi liczebnej gości strzelił trzy gole. Poza tym bardzo dobrą informacją jest powrót do pełnej sprawności Gonzalo Higuaína i strzelecka forma Cristiano Ronaldo. Ten ostatni z powodu piątej żółtej kartki niestety nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu ligowym w Pampelunie.

Real Madryt – Real Sociedad 4:3 (2:2)
1:0 Benzema 2'
1:1 Xabi Prieto (k.) 9'
2:1 Khedira 35'
2:2 Xabi Prieto 40'
3:2 Cristiano 68'
4:2 Cristiano 69'
4:3 Xabi Prieto 76'

Real Madryt: Adán; Arbeloa, Varane, Carvalho, Essien; Xabi, Khedira; Callejón (6' Casillas), Özil (85' Modrić), Cristiano; Benzema (74' Higuaín).
Real Sociedad: Bravo; Estrada, Mikel, Ińigo, De la Bella (82' José Ángel); Zurutuza (73' Elustondo), Pardo; Prieto, Vela, Griezmann; Ifrán (57' Chori Castro).