Lekcja futbolu, gra wciąż niegodna Realu Madryt

Málaga CF – Real Madryt 3:2

Real Madryt przegrał z Málagą 2:3. Pierwsza połowa na La Rosaleda nie stała na najwyższym poziomie, ale w drugiej, głównie za sprawą gospodarzy, było na co popatrzeć. Autorami bramek dla Królewskich byli Benzema i Sergio Sánchez (samobój), zaś dla drużyny Manuela Pellegriniego strzelali Isco i Santa Cruz (dwie).

W pierwszej połowie oba zespoły grały słabo, a spotkanie w niczym nie przypominało starcia trzeciej z czwartą drużyną jednej z najlepszych lig na świecie. Mimo wszystko Królewscy grali lepiej niż Málaga, ale znów mieli kłopot z wykończeniem. Niezłe sytuacje marnowali Cristiano, Di María czy Pepe.

Druga połowa to zmiana obrazu meczu o sto osiemdziesiąt stopni. To Málaga grała jak zdobywca dziewięciu Pucharów Europy i w drugiej części meczu zupełnie zdominowali Królewskich. Nie tylko strzelili trzy gole, ale pokazali Realowi, jak gra się w piłkę nożną. Trudno pisać o jakichkolwiek pozytywach po stronie madrytczyków po tym meczu. Szkoda jedynie, że Królewscy nie dostosowali się do poziomu prezentowanego przez gospodarzy. Z drugiej jednak strony postronnym kibicom na pewno przyjemnie patrzyło się na Joaquína szalejącego na skrzydle czy Demichelisa, raz po raz wygrywającego pojedynki z napastnikami Realu.

Oczywiście tradycyjnie wypadałoby napisać o sędziach tego meczu, którzy jak zawsze popełniali błędy przy spalonych, nie podyktowali dwóch rzutów karnych dla Królewskich czy czerwonej kartki dla Pepego. Pan Hernández Hernández po raz pierwszy w karierze sędziował spotkanie Królewskich i mamy nadzieję, że ostatni.