Jak grała królewska młodzież?

Podsumowanie weekendu w <i>canterze</i>

Miniony weekend był bardzo udany dla szkółki Realu Madryt. Co prawda większość drużyn nie grała, ale wygrały wszystkie te, które rozgrywały mecze ligowe. Ponadto zespoły Cadete A i Benjamínu A sięgnęły po zwycięstwo w turniejach. Błysnął Jesé, który wydatnie przyczynił się do złamania złej passy przez Castillę. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolejną bramkę Raúla de Tomása w trzeciej drużynie. Krótkie podsumowanie wydarzeń w canterze:

Real Madryt Castilla – Racing Santander 4:0 Skrót
Opis spotkania.
Miejsce w tabeli: 14 (po poprzedniej kolejce – 15).
Najlepsi strzelcy: Jesé – 9, Denis – 6.
Kolejka: 17/42.

UD Salamanca – Real Madryt C 2:3 Skrót
Niesamowite widowisko zaserwowali widzom piłkarze Salamanki i Realu Madryt C. Wszystko zaczęło się w czwartej minucie od trafienia Raúla de Tomása. Gospodarze wyrównali wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Llorente. Chwilę później było już 2:1. Aitor Pons wykorzystał złe ustawienie linii obrony Królewskich. W 39. minucie Burgui został sfaulowany przez bramkarza Salamanki, Raúla Moreno. Arbiter wyrzucił golkipera z boiska, a do jedenastki podszedł Raúl de Tomás, jednak górą z tego pojedynku wyszedł Adrián Murcia, który obronił strzał napastnika Realu Madryt C. W drugiej połowie sędzia podyktował trzeci rzut karny. Tym razem Burgui wziął na siebie odpowiedzialność i nie zawiódł. Gdy już wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w czwartej minucie doliczonego czasu gry do siatki gospodarzy trafił Mariano. Real Madryt C odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu.
Miejsce w tabeli: 8 (11).
Najlepsi strzelcy: Ramírez – 5, Bruno, Belima, Aguza, Raúl de Tomás, Burgui – 2.
Kolejka: 16/38.

Juvenil A – Santa Marta 3:0
16 meczów, 48 punktów i 61 goli to dotychczasowy dorobek Juvenilu A. Santa Marta była bez szans w starciu z niekwestionowanym liderem. Znów do siatki trafił Cristian, a wynik pomogli mu ustalić Lozano i Melero. Juvenil A rozgrywał również mecz w miniony czwartek, a rywalem była Plasencia. Królewscy wygrali 3:1 po dwóch golach Lozano i jednym trafieniu Jaime.
Miejsce w tabeli: 1 (1).
Najlepsi strzelcy: Raúl de Tomás – 12, Cristian Benavente – 11.
Kolejka: 16/30.

Zespół Cadete A wziął udział w dwudziestej edycji Torneo Cabanillas.