Pewne zwycięstwo Castilli

Real Madryt Castilla 4:0 Racing Santander

Castilla podchodziła do meczu z nadzieją na przełamanie złej serii, a rywal wydawał się odpowiedni. Racingowi wiedzie się jeszcze gorzej niż podopiecznym Alberto Torila. Szkoleniowiec rezerw Realu Madryt dał szansę José Rodríguezowi, który przeżywa najlepsze chwile w swojej dotychczasowej piłkarskiej karierze. Znów w wyjściowej jedenastce pojawił się również Derik. Jego pozycja w klubie robi się coraz mocniejsza, a przecież w ubiegłym sezonie bronił barw Realu Madryt C.

Spotkanie trochę lepiej zaczęli goście, ale ich akcje nie stwarzały zbyt wiele zagrożenia pod bramką Jesúsa. Pierwszy ważny moment meczu przypadł na 16. minutę. Jesé zdecydował się uderzyć piłkę zza pola karnego i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0. Asystował mu Denis. W dalszym ciągu żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie wyraźnej przewagi. Wszystko zmieniło się pod koniec pierwszej połowy. Óscar Pérez przewrócił Fabinho i sędzia wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Jesé i już po chwili wpadł w objęcia kolegów.

Trener Verdiblancos zmienił w przerwie dwóch zawodników w nadziei na dobry wynik. Jednak Racing został szybko pozbawiony złudzeń, bowiem po golu Denisa w 52. minucie stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Valdebabas. Goście nie zdążyli się otrząsnąć po stracie trzeciej bramki, a już Mario Fernández musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty. I znów trafił Denis. Warto podkreślić, że przy obu bramkach Rosjanina asystował Jesé.

Castilla bez problemów pokonała niżej notowanego rywala i w końcu przerwała złą passę. Bohaterem spotkania został Jesé, który brał udział przy wszystkich golach. Hiszpan ma już na koncie dziewięć trafień w tym sezonie. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Denis. W końcu powiało optymizmem ze strony drugiego zespołu. Kolejnym plusem jest zachowanie czystego konta. Właśnie taką Castillę chcą widzieć kibice. Oby tak dalej.

Real Madryt Castilla – Racing Santander 4:0