Valladolid - Real Madryt 2:3!

Real do przerwy przegrywał z Valladolid 2:0. Na szczęście po niemalże Hitchckockowskim thrillerze wygrywamy i znów wysuwamy się na pierwsze miejsce w tabeli La Liga!

Dzisiejszy wieczór był niesamowity! Real pierwszą połowę zupełnie przespał, a jedyną godną podziwu postacią był Guti, który nie tylko rozbijał ataki gospodarzy, ale też świetnie kreował grę Królewskich. Niestety dwa skuteczne ukłucia Óscara sprawiły, że na przerwę schodziliśmy z dwoma bramkami straconymi. Podczas tych piętnastu minut pazu Queiroz musiał zmobilizować swoich podopiecznych na 1000%. Zaraz po gwizdku sędziego podanie Figo wykończył Zizou, a piłka po drodze odbiła się do Ronaldo i to jemu zaliczono trafienie. Niedługo potem ręką w polu karnym swojej drużyny zagrał Peńa, który wcześniej miał żółtą kartkę na swoim koncie. Sędzia wyrzuca go z boiska, a rzut karny pewnie wykorzystał Portugalczyk Figo, asystent przy pierwszym golu. Później siły się wyrównują, pod prysznic wędruje bowiem Solari za drugą żółtą kartkę. Na szczęście to nie zniechęca Królewskich do dalszego naporu. Kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się Bizarri, były golkiper madryckiego giganta. Losada odpowiada strzałem, po którym piłka odbija się od poprzeczki. Na szczęście wątpliwości, co do podziału punktów rozwiewa Ronaldo. W 90. minucie popisuje się kapitalnym dryblingiem zostawiając z tyłu trzech (!) obrońców Valladolid. Posyła piłkę obok bramkarza gospodarzy i możemy się szczypać w rękę. To nie sen, rzeczywiście wygraliśmy to spotkanie 3:2!
Zatem powracamy w wielkim stylu na fotel lidera, za tydzień wyprawa do Malagi, gdzie też nie będzie łatwo o trzy punkty. Zapraszam do sprawozdania Czarnego już teraz, a także do przejrzenia przebiegu meczu na relacji live! Wszystko pod poniższym linkiem: