/ Marca

Na Bernabéu najpierw trafia Atlético

Statystyka z ostatnich derbów

Atlético podchodzi do derbów mając 8 punktów przewagi nad Realem Madryt. Ostatni raz Rojiblancos przed bezpośrednim starciem byli wyżej od Królewskich w sezonie 1998/99, więc jest to spora niespodzianka. Na pewno mniejszą będzie pierwszy gol w meczu w wykonaniu Atleti. Na ostatnich 6 spotkań derbowych w Lidze na Bernabéu Atlético trafiało jako pierwsze w aż 5! Oczywiście żadnego z tych meczów nie wygrało - zanotowano dwa remisy i cztery wygrane Realu Madryt.

Ta ciekawa seria rozpoczęła się w sezonie 2006/07, kiedy Rojiblancos prowadzili już od 5. minuty spotkania. Ostatecznie wyrównał Raúl. Rok później Kun zdobył bramkę jeszcze szybciej, bo już po minucie, ale Raúl i Sneijder dali wygraną Królewskim. W sezonie 2008/09 padł kolejny remis - na prowadzenie Atleti wyprowadził Forlán, ale na jego trafienie odpowiedział Huntelaar. W rozgrywkach 2009/10 dla lokalnych rywali trafił Reyes, ale Alonso, Arbeloa i Pipita odpowiedzieli w drugiej połowie z wielką siłą. W tym okresie tylko w sezonie 2010/11 Real Madryt strzelał jako pierwszy, a Królewscy wygrali wtedy 2:0 po bramkach Carvalho i Özila. W ostatnim roku wszystko wróciło do normy - Adrián po kwadransie wyprowadził gości na prowadzenie, ale Real odrobił straty z nawiązką wygrywając 4:1. Co więcej, w starciu w Pucharze Króla 2010/11 Atleti też wyszło na Bernabéu na prowadzenie po bramce Forlána, ale dla Realu trafiali potem Ramos, Cristiano i Mesut. Warto dodać, że w większości wymienionych spotkań gole padały już w pierwszych minutach spotkań.