Wymęczone zwycięstwo z Alcoyano

Real Madryt – Alcoyano 3:0

W rewanżowym meczu 1/16 finału Real Madryt wygrał z Alcoyano 3:0. Bramki dla Królewskich strzelili wprowadzony z ławki rezerwowych Ángel Di María i José Callejón (dwie).

Real stworzył kilka niezłych sytuacji, ale tak naprawdę w pierwszej części meczu ani razu nie zmusił bramkarza gości do trudnej interwecji. Największym przegranym spotkania jest z pewnością Raúl Albiol, który po starciu w pierwszej minucie meczu doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Słabo prezentowali się ofensywni piłkarze Królewskich, nie zachwycał Callejón, Morata czy debiutujący w pierwszej drużynie Realu Czeryszew, o znów fatalnym Özilu nie wspominając. Druga połowa także nie zachwycała, dlatego José Mourinho w sześćdziesiątej minucie wprowadził Ángela Di Maríę, który 10 minut po wejściu na boisko strzelił pierwszą bramkę w tym nudnym spotkaniu. Goście stracili także Javiego Selvasa, który za protesty został ukarany drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Piłkarze Realu poczuli się nieco pewniej i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Özil i Di María popisali się świetnymi podaniami, a Callejón wykorzystał obie stuprocentowe sytuacje. Warto dodać, że znów z dobrej strony pokazał się 17-letni José Rodríguez.

Królewscy znów zawiedli, żaden ze zmienników nie błysnął na tyle, by mówić o odkryciu tego spotkania. Wydaje się, że żaden z nich nie wywalczył sobie miejsca w składzie na sobotnie derby Madrytu.

Real Madryt – Alcoyano 3:0 (0:0)
1:0 Di María 71'
2:0 Callejón 89'
3:0 Callejón 90'

Real Madryt: Adán; Albiol (8' Coentrão), Carvalho, Varane, Nacho; Modrić, Rodríguez; Callejón, Özil, Czeryszew (60' Di María) i Morata (69' Benzema).