Benzema poprowadził Real do zwycięstwa

Real Madryt – Athletic Bilbao 5:1

Real Madryt wygrał z Athletikiem Bilbao 5:1. Bramki dla Królewskich strzelili Jon Aurtenetxe (samobój), Karim Benzema, Sergio Ramos, Mesut Özil i Sami Khedira, zaś jedynym trafieniem dla gości popisał się Ibai Gómez.

Podopieczni Marcelo Bielsy dość często utrzymywali się przy piłce, szczególnie w pierwszej połowie, ale to Real stworzył zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych i w stu procentach zasłużył na tak okazałe zwycięstwo. Absolutnym bohaterem spotkania był Benzema, który nie tylko strzelił bramkę i miał udział przy drugiej, ale był aktywny i stworzył wiele sytuacji kolegom z boiska. Jedno z jego podań zakończyło się bramką Özila. Francuz, jak i cały Real dość szybko zaczął grał na luzie, dzięki czemu na mecz patrzyło się z przyjemnością.

Mimo wszystko Bilbao nie zawiesiło wysoko poprzeczki. W pierwszej części meczu mądrze radzili sobie z pressingiem Królewskich i nie bali się grać piłką, jednak z minuty na minutę prezentowali się coraz słabiej. Drużyna Mourinho z kolei grała swoje, próbując szybkimi atakami zaskakiwać defensywę przyjezdnych. Wydaje się, że na drugą połowę Baskowie wyszli już bez wiary w odrobienie dwubramkowej straty, a Królewscy kolejnymi bramkami oddalali szansę na choćby punkt dla gości.

Z pewnością cieszy niezła skuteczność Królewskich i powrót w dobrym stylu Benzemy i Khediry, którzy w środę powinni rozpocząć mecz z City w pierwszym składzie. Jedyne, co może martwić to brak choćby jednego trafienia Cristiano Ronaldo, któremu Messi dziś odskoczył na kolejne dwie bramki.

Real Madryt – Athletic Bilbao 5:1 (3:1)
1:0 Aurtenetxe (sam.) 12'