/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Borussią

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo i Leszczu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Czy oczekiwanie na wybicie lecącej w niego piłki to za dużo? Nie sądzę. Kolejny prosty błąd, kolejny gol na koncie.
Sergio Ramos
Ramos na boku zmienia się w piłkarza zupełnie innego niż na środku. Z gracza inteligentnego, świetnie przewidującego boiskowe zdarzenia staje się kimś, kto podaje przeciwnikowi, żeby chwilę później go sfaulować. Słabe wrzutki, ryzykowna gra. Nie opłaciło się.
Pepe
Jeden z najlepszych piłkarzy Realu. Nieudanie wspomagał Varane'a w walce o główkę z Lewandowskim przy pierwszym golu, ale zrehabilitował się bramką. Poza tym zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu.
Raphaël Varane
Najsłabszy występ Francuza w barwach Realu. Podobnie jak cały zespół, rozegrał słabą pierwszą połowę, a znacznie lepiej prezentował się w drugiej. Za często przegrywał jednak pojedynki z Lewandowskim i wyraźnie sobie z nim nie radził.
Álvaro Arbeloa
Oba gole wpadły po części z jego winy. Trudno jednak obwiniać go za głównego winowajcę przy obu trafieniach. Z przodu jak zawsze się nie wyróżniał, ale tym razem także w defensywie zagrał poniżej oczekiwań.
Luka Modrić
Chorwat całkowicie zgubił się obok Kehla. Real w pierwszej połowie zupełnie nie miał kontroli nad meczem, batalię w środku wyraźnie wygrała Borussia. Modrić nie potrafił uspokoić gry i niczym pozytywnym się nie wyróżnił.
Xabi Alonso
Po kiepskich pierwszych minutach później grał coraz lepiej. W drugiej połowie mądrze rozdzielał piłki i notował zdecydowanie mniej strat niż w pierwszej. Tylko te wrzutki ze stałych fragmentów...
Mesut Özil
Trudno krytykować jakiegokolwiek piłkarza po asyście i bramce w 89. minucie, która dała zespołowi ważny jeden punkt. Mesut nie grał jednak dobrego meczu, ale to jemu możemy zawdzięczać remis.
Ángel Di María
Jeździec bez głowy. Wydaje się, że zgubił gdzieś swoją kreatywność, coraz rzadziej otwiera drogę do bramki innym piłkarzom. Tym razem nie uniknął wielu kiepskich wyborów. Tradycyjnie walczył za dwóch w defensywie.
Cristiano Ronaldo
Z jednej strony wiele słabych strzałów czy nieudanych przyjęć, zaś z drugiej kilka podań, które otwierały drogę do bramki Higuaínowi czy Callejónowi. Portualczyk grał na dość niecodziennej pozycji i nie spisał się najlepiej.