/ marca.com

Mourinho dokonał już 37 zmian w przerwie

Charakterystyczne metody Portugalczyka

Zmiany. W futbolu rzecz tak powszechna jak kopnięcie piłki. José Mourinho także dokonuje zmian. Ale jeśli popatrzeć na minuty, w których ściąga i wpuszcza na boisko swoich zawodników, można dostrzec coś charakterystycznego, co u szkoleniowców na tym poziomie nie zdarza się często. Od czasu przybycia do stolicy Hiszpanii Portugalczyk dokonał już trzydziestu siedmiu zmian w przerwie meczów!

Te ostatnie miały miejsce w meczu z Borussią na Santiago Bernabéu. Plac gry opuścili Higuaín - kontuzja - oraz Luka Modrić. Za nich pojawili się Callejón i Essien. W tym sezonie zrobił to już w siedmiu spotkaniach. Dwie zmiany podyktowane były urazami zawodników. Callejón, Higuaín, Álex, Kaká i Özil wiedzą, co to znaczy zostać w szatni po przerwie. Jeśli chodzi o Niemca - powtórzyło się to u niego dwa razy, w Sewilli i przeciwko Deportivo.

Dwukrotnie Mourinho dokonał w przerwie trzech zmian. Najgłośniejsza miała miejsce w poprzednim roku w meczu Pucharu Króla z Málagą. Ekipa Pellegriniego wygrywała do przerwy 2:0. José Mourinho zdjął w przerwie Arbeloę, Kakę i Callejóna. W ich miejsce wpuścił Özila, Khedirę i Benzemę. Mecz zakończył się zwycięstwem Królewskich 3:2. W czterdzieści pięć minut drugiej połowy dokonała się klasyczna, królewska remontada.