/ realmadrid.com, własne

Wyniki meczów reprezentacyjnych

Jak radzili sobie <i>madridistas</i>?

Wczorajsze mecze zakończyły przerwę na eliminacje do Mistrzostw Świata 2014 i madridistas już o 17:00 stawią się na treningu w Valdebebas. Nie wszystkim dopisywał będzie dobry humor. Hiszpanie mogą czuć niedosyt, bo pozwolili Francuzom wyrównać 30 sekund przed końcem meczu i do tego stracili Arbeloę. Remis w tym spotkaniu cieszyłby pewnie Benzemę, ale napastnik nabawił się kontuzji. Pepe i Cristiano musieli się sporo namęczyć, aby w starciu z Irlandią Północną wywalczyć punkt. Özil wprawdzie trafił do siatki, ale w niesamowitym meczu Niemcy również tylko zremisowali ze Szwedami. W najgorszym nastroju jest zapewne Varane, którego Francja U-21 nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy. Tylko drużyny Modricia, Nacho i Moraty oraz Higuaína i Di Maríi nie zawiodły oczekiwań.

Hiszpania – Francja 1:1

Pech La Selección, która w ostatnich sekundach popełniła błąd i za sprawą Girounda straciła dwa punkty. Sergio Ramos wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie w 24. minucie – po rzucie rożnym najpierw trafił w słupek, aby po chwili otrzymać podanie od Pedro i pokonać Llorisa. Choć obrońca cieszył się z bramki w wyjątkowy sposób, po ostatnim gwizdku przyznał, iż jeśli gol nie daje drużynie trzech punktów, ma małe znaczenie. Tuż przed przerwą karnego zmarnował Cesc Fabregas, a w drugiej połowie to Trójkolorowi przejęli inicjatywę, co zaowocowało golem w 94. minucie.
Ramos otrzymał najwyższą notę wg Marki (7,5) w ekipie Mistrzów Świata i Europy. Świetnie radził sobie również Benzema (8), który liderował Francuzom, ale z powodu kontuzji nie dokończył meczu. W problemy z Riberym miał Arbeloa (6,5), który w 50. minucie nabawił się urazu. Pewnym punktem drużyny był Iker Casillas (7,5), bezradny przy straconym golu.
Remis przerwał imponującą passę Hiszpanów: 24 wygranych w meczach kwalifikacyjnych.

Portugalia – Irlandia Północna 1:1

I Pepe, i Cristiano wybiegli w podstawowym składzie na mecz z Irlandią Północną, która okazała się bardzo wymagającym rywalem. McGinn zdobył bramkę po świetnie wyprowadzonym kontrataku w 30. minucie. Siedem minut później Irlandczycy byli o krok od samobójczego trafienia, ale uratowała ich poprzeczka i nieudana dobitka Cristiano. Skrzydłowy Realu Madryt chciał uczcić setne spotkanie w barwach reprezentacji trafieniem, troili się też jego koledzy z drużyny, ale świetny między słupkami był Carroll. Dopiero w 79. minucie do siatki trafił Postiga, ratując punkt Portugalii. Na murawie nie pojawił się kontuzjowany Coentrão.

Chorwacja – Walia 2:0

Od pierwszego gwizdka gospodarze utrzymywali się przy piłce i ich przewaga była widoczna praktycznie przez cały mecz. W 27. minucie Mandžukić wykorzystał błąd Williamsa, który źle odegrał piłkę do swojego bramkarza, otworzył wynik. Po przerwie trafienie dołożył Eduardo i zapewnił Chorwatą zasłużoną wygraną. Całe spotkanie rozegrał Modrić.

Chile – Argentyna 1:2

Madrycko-barceloński duet poprowadził Argentyńczyków do wygranej nad Chile. Najpierw Messi z zimną krwią wykorzystał spóźnioną reakcję obrońców, a na 0:2 wynik podwyższył Higuaín fenomenalnym strzałem w samo okienko. Asystę przy trafieniu Pipity zaliczył Di Maria. W końcówce kontaktowego gola zdobyli gospodarze, ale zabrakło im czasu i umiejętności, aby urwać Argentynie choć jeden punkt. Dla Albicelestes była to piąta wygrana w szóstym meczu.

Niemcy – Szwecja 4:4

Fantastyczna remontada Szwedów, którzy do 62. minuty przegrywali z Niemcami 4:0, aby w niecałe półgodziny odrobić straty i doprowadzić do remisu. W pierwszej odsłonie podopieczni Joachima Löwa wbili rywalom trzy bramki: kwadransa potrzebował Klose, aby dwukrotnie pokonać Isakssona, trafienie dołożył Mertesaker. Wydawało się, że gwoździem do trumny był gol Mesut Özila w 56. minucie. Szwedzi jednak nie złożyli broni. Sygnał do ataku dał celną główką Ibrahimović, dwie minuty później bramkę zdobył Lustig. W 76. minucie padł gol kontaktowy, a w 90. Elm doprowadził do remisu. Po końcowym gwizdku Szwedzi pękali z dumy, Niemcy nie mogli uwierzyć w ostateczny rezultat.
Cały mecz rozegrał Özil, Khedira z powodu kontuzji nie pojawił się na murawie.

Brazylia – Japonia 4:0

Towarzyskie spotkanie Brazylii z Japonią nie mogło zakończyć się innym rezultatem niż wygrana Canarinhos. Azjacia starali się dotrzymać tempa rywalom tylko na początku. Dwie bramki stracone w ciągu pierwszego kwadransa wyraźnie podcięły im skrzydła. Wyraźnie na fali jest Kaká, który wpisał się na listę strzelców i uczestniczył w wielu akcjach swojej drużyny. Pozostałe trzy bramki zdobyli: Paulinho oraz Neymar (2). Publiczność zgromadzona na stadionie Miejskim we Wrocławiu nie mogła narzekać.

Norwegia U-21 – Francja U-21 5:3

Nieprzyjemna niespodzianka w Drammen. Reprezentacja Francji uległa Norwegom 5:3 i mimo wygranej w pierwszym spotkaniu (1:0 po trafieniu Varane’a) nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy U-21. Skandynawowie szybko zabrali się za strzelanie bramek – do 27. minuty prowadzili już 3:0. Chwilę później golem odpowiedział Guilavogui, ale po przerwie gospodarze dołożyli dwa trafienia. Przy rezultacie 5:1 Francuzi próbowali odrobić straty, ale dwie bramki (Lacazette i Griezmann) nie wystarczyły, aby wygrać dwumecz.

Dania U-21 – Hiszpania U-21 1:3

Przed meczem Hiszpanie byli w bardzo komfortowej sytuacji, bowiem pierwsze starcie wygrali aż 5:0. I tym razem nie pozostawili złudzeń Duńczykom, pokonując ich w Aalborgu 1:3 mimo kilku rotacji w składzie.
Nacho i Morata oglądali spotkanie z ławki rezerwowych.