Podsumowanie meczów reprezentacji

Koncert Niemców; porażka Portugalii

Białoruś - Hiszpania 0:4 (Alba 12', Pedro 21', 69' i 72')
Hiszpania kontynuuje marsz do awansu. Tym razem podopieczni Del Bosque po hat-tricku Pedro i trafieniu Alby pokonali w Mińsku Białoruś aż 4:0. Od początku na boisku przebywali Casillas, Arbeloa, Ramos i Xabi, przy czym drugi kapitan Realu Madryt w 70. minucie opuścił murawę na rzecz Albiola. 16 października najważniejsze spotkanie grupy: na Calderón przyjedzie Francja.

Skrót meczu

Rosja - Portugalia 1:0 (Kierżakow 6')
Portugalia z Coentrão, Pepem i Cristiano w składzie przegrała na Łużnikach z Rosją 0:1. Decydujące trafienie już w 6. minucie zaliczył Kierżakow. Porażka rodaków nie jest jedyną złą informacją dla trenera Mourinho, ponieważ już w 20. minucie z powodu urazu boisko opuścił Coentrão. Na razie nie wiadomo nic więcej. Zawodnicy Bento starali się odwrócić losy meczu, ale jeśli już dochodzili do sytuacji, na posterunku stał Akinfiejew.

Skrót meczu

Irlandia - Niemcy 1:6 (Keogh 90+2' - Reus 32' i 40', Özil 55', Klose 58', Kross 61' i 83')
Nieoczekiwanie wysoki wynik w Irlandii, gdzie podopieczni Trapattoniego ulegli Niemcom aż 1:6. Bardzo dobre zawody rozegrał Ozil, który trafił do siatki z rzutu karnego. Oficjalna strona Realu Madryt nazywa mecz Mesuta „kompletnym”. Oczywiście w pierwszym składzie wybiegł również Khedira, ale już z przerwie, przy korzystnym wyniku, został zmieniony przez Krossa, który później zdobył dwa gole.

Skrót meczu

Macedonia - Chorwacja 1:2 (Ibraimi 16' - Ćorluka 33', Rakitić 61')
Męczarnie Chorwacji w Macedonii ostatecznie zakończone sukcesem. 84 minuty na boisku spędził Modrić, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym. Następnym rywalem Chorwatów będą Walijczycy.

Skrót meczu

Francja - Japonia 0:1 (Kagawa 88')
Sensacyjna porażka Francji z Japonią. Mimo że był to mecz towarzyski, paryska prasa zastanawia się nad formą piłkarzy przed hitowym starciem z Hiszpanią, chociaż prawdą jest, że trener Deschamps oszczędził kilku podopiecznych. Od pierwszych minut na murawie przebywał Benzema, który został zmieniony już w 46. minucie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 88. minucie Kagawa.

Skrót meczu

Argentyna - Urugwaj 3:0 (Messi 65' i 79', Agüero 74')
Di María był fundamentalny w zwycięstwie Argentyny nad Urugwajem. Notując dwie asysty, skrzydłowy Realu Madryt zakończył spotkanie z bardzo wysoką oceną. Oczywiście w pierwszym składzie wybiegł również Higuaín, którego tym razem koledzy wyręczyli ze strzelania goli. Dwie bramki zdobył Messi, a jedną Agüero.

Skrót meczu

Brazylia - Irak 6:0 (Oscar 22' i 27', Kaká 48', Hulk 56', Neymar 76', Lucas 80')
Koncertowa gra Brazylii w towarzyskim meczu z Irakiem i udany powrót Kaki. Piłkarz Realu Madryt, który opuścił boisko dopiero po 70. minucie, zdobył bramkę i bardzo dobrze rozumiał się z młodszymi kolegami. Od początku do końca na placu gry przebywał Marcelo. 16 października Brazylia zagra w Polsce z Japonią.

Skrót meczu

Francja U21 - Norwegia U21 1:0 (Varane 22')
Bramka Varane'a i zwycięstwo nad Norwegią dały młodym Francuzom upragniony awans na Euro U21. Obrońca Realu Madryt wpisał się na listę strzelców w 22. minucie.

Hiszpania U21 - Dania U21 5:0 (Rodrigo 16', 18', 21' i 66', Isco 79' (k.))
Popis Rodrigo w młodzieżowej reprezentacji. Cztery gole jednego gracza robią wrażenie, zwłaszcza, że Hiszpania wygrała z Danią 5:0. Ostatnią bramkę dołożył z rzutu karnego Isco.