/ własne

Cristiano i Benzema ograli Ajax

Królewscy znów szalenie skuteczni

Real Madryt wygrał w Amsterdamie z miejscowym Ajaksem 4:1 i w dalszym ciągu ma komplet zwycięstw w Lidze Mistrzów. Bramki dla Królewskich strzelali Cristiano Ronaldo (trzy) i Karim Benzema, zaś dla gospodarzy jedyne trafienie padło łupem Niklasa Moisandera.

Początek meczu nie należał do najszybszych, Real powoli rozgrywał piłkę i próbował atakować bramkę Vermeera. Ajax właściwie nie zagrażał defensywie Królewskich, a podopieczni Mourinho sprawiali wrażenie niezbyt zainteresowanych jak najszybszym strzeleniem gola. Niezłe zawody rozgrywał Kaká. Bohaterami akcji, która przyniosła pierwszą bramkę byli jednak Benzema i Cristiano. Francuz odważnie pognał lewym skrzydłem, dograł piłkę w okolice trzeciego metra od bramki Ajaksu, a tam w zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Ronaldo, który bez problemu wcisnął piłkę do siatki pomiędzy obrońcami gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Królewscy prowadzili już 2:0. Świetną kontrę Realu po dograniu Kaki zakończył Benzema wspaniałymi nożycami. Wydawało się wówczas, że Real już do końca meczu będzie kontrolować spotkanie i spokojnie dowiezie dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Eriksena z rzutu rożnego zakończyło się bramką kontaktową dla amsterdamczyków. Fatalnie w tej sytuacji zachowali się Essien i Casillas. Ajax nabrał wiatru w żagle, atakował coraz śmielej, a Real cofał się do coraz głębszej defensywy. W 79. minucie sprawy w swoje ręce wziął Cristiano, który najpierw popisał się znakomitym strzałem zza pola karnego, z którym nie poradził sobie Vermeer, zaś dwie minuty później przelobował bramkarza Ajaksu. Do końca meczu Królewscy nie pozwolili podopiecznym Franka de Boera na więcej i utrzymali się na pierwszym miejscu grupy D.