/ marca.com

Raúl rozstrzelał się w Katarze

Tym razem <i>El Siete</i> zaliczył bramkowy debiut w lidze

Raúl González poprowadził w niedzielę swoją drużynę Al-Sadd do wyjazdowego zwycięstwa 5-2 nad lokalym rywalem Qatar S.C., prowadzonym przez Brazylijczyka Sebastiao Lazzaroni. Były kapitan Królewskich spędził na boisku pełnych 90 minut w 36-stopniowym upale.

Raúl, wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, strzelił w drugim meczu ligowym dwa gole, w 13. i 55. minucie. Ponadto Hiszpan sprowokował rzut karny, który celnie wykonał Senegalczyk Niang, a także asystował przy czwartej dla swojej drużyny bramce.

W niedzielę zatem Raúl debiutował jako strzelec w lidze katarskiej, która rozpoczęła się tydzień temu. Swoje pierwsze spotkanie ligowe Al-Sadd wygrał 2-1 przeciw zespołowi Al-Arabi.

Pierwszego gola dla Al-Sadd były zawodnik Realu Madryt i Schalke 04 strzelił 4 sierpnia podczas swojego debiutu w drużynie z Kataru, w fazie grupowej Pucharu Szejka Jassima.