/ własne

Castilla wreszcie zwycięża na wyjeździe!

3 punkty drużyny Torila po dramatycznym meczu

Real Madryt Castilla wreszcie wygrał na wyjeździe. Druga drużyna Królewskich pokonała na Estadio Pedro Escartín Deportivo Guadalajara 4:3 i awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli Segunda División. Bramki dla podopiecznych Alberto Torila strzelali Jesé (dwie), Czeryszew i Mosquera.

Już sam początek spotkania wskazywał na interesujące widowisko. Nieźle w grze kombinacyjnej wyglądali Jesé, Juanfran i Czeryszew. Właśnie ten pierwszy po indywidualnej akcji w trzynastej minucie otworzył wynik meczu. Królewscy grali dość dobrze, stwarzali sobie niezłe szanse, ale to Guadalajara strzeliła bramkę i wyrównała stan meczu jeszcze przed przerwą.

Tuż po zmianie stron rozpoczęło się partidazo. Strzeleckie popisy rozpoczął Azkorra, ale chwilę później sprawy w swoje ręce wziął hiszpańsko-rosyjski duet w osobach Jesé i Czeryszewa, dzięki którym po dwudziestu minutach drugiej połowy Królewscy prowadzili już 3:2. Odpowiedź gospodarzy była piorunująca - dwie minuty po bramce Rosjanina Álvaro odpowiedział wyrównującym golem dla Guadalajary. Alberto Toril wiedział jednak, że ten mecz jest do wygrania, Królewscy wciąż robili wszystko, by strzelić czwartą bramkę i to udało się dziesięć minut przed końcem meczu. Pedro Mosquera oddał strzał z okolicy linii pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki Tońo Ramíreza.

Po niezłym meczu z wieloma bramkami Castilla wreszcie zdobyła trzy punkty poza Di Stéfano i z dorobkiem dziewięciu punktów mogą być spokojni o swoją przyszłość w Segunda División. Bohaterem spotkania został Jesé, który z meczu na mecz udowadnia, że nie tylko ma większy potencjał niż Morata, ale już teraz jest po prostu lepszym piłkarzem niż kolega z linii ataku.

Deportivo Guadalajara - Real Madryt Castilla 3:4 (1:1)