/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Sevillą

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał w czwartej kolejce Primera División z Sevillą 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo, Klatus, Leszczu i Sobek. Autorem komentarzy jest ElFilipo.Skala 1-6.

Iker Casillas
Ponosi część odpowiedzialności za straconą bramkę, bowiem to po jego juniorskim błędzie Sevilla dostała rzut rożny, potem jednak bronił bardzo dobrze, aż do samego końca zachowując szanse Królewskich na choćby punkt. Gdyby nie on, mecz skończyłby się już w pierwszej połowie.
Álvaro Arbeloa
Poprawnie w obronie, do tego starał się podłączać do ataków, częściej jednak psuł akcje niż dodawał im jakości.
Pepe
Od początku sezonu prezentuje wielką formę i z Sevillą było nie inaczej. Grał za dwóch, momentami wybitnie wykonując nie tylko swoje zadania, ale również asekurując grającego poniżej oczekiwań Ramosa.
Sergio Ramos
W pierwszej połowie grał tak, jakby zapomniał, że nie jest już piłkarzem Sevilli. Niepewny, niedokładny, nieskoncentrowany, robił wszystko, by ułatwić graczom Míchela podwyższenie prowadzenia. Na szczęście w drugiej połowie otrząsnął się i przerywał akcje gospodarzy dużo skuteczniej, zepsuł za to wyśmienitą okazję w ofensywie, z metra nie trafiając do bramki Palopa.
Marcelo
W pierwszej połowie jeszcze się starał – kiwał, dośrodkowywał, podawał. W drugiej już niestety głównie tracił lub w ogóle nie podłączał się do akcji ofensywnych. W defensywie po swojemu czyli gorszej, niż należałoby tego oczekiwać po obrońcy.
Sami Khedira
W pierwszej połowie ograniczał się, z powodzeniem, do przerywania akcji gospodarzy, w drugiej natomiast zaskakująco często zapędzał się w pobliże pola karnego Sevilli, zwłaszcza lewym skrzydłem, próbując pomóc kolegom również w ofensywie. Nie zdziałał wiele, ale z pewnością był przydatny.
Xabi Alonso
Przez pierwsze dwadzieścia minut częściej niż Xabi piłki ze środka pola wyprowadzał Higuaín, co najdobitniej pokazuje, jak Hiszpan przeszedł obok meczu. Za mało, za słabo.
Mesut Özil
Szarpał, posłał też dwie świetne piłki, do Ramosa i Higuaína, po których wystarczyło jedynie trafić w bramkę, niestety żadnemu z nich się ta sztuka nie udała. NA pewno nie nadawał się do zmiany bardziej niż Alonso, dlatego mnie osobiście dziwi taka a nie inna decyzja Mourinho.
Ángel Di María
Piłkarsko bez fajerwerków, próbował swoich firmowych długich piłek, ale nie potrafił zaskoczyć nimi obrońców Sevilli. Zawiódł, ale nie bardziej niż inni. Oddzielną sprawą jest natomiast jego gorąca głowa, przez którą powinien był wylecieć ze składu i to na kilka spotkań. Jedynie szczęściu i pobłażliwości sędziego zawdzięcza to, że jego skandaliczne zachowanie obyło się bez konsekwencji.
Cristiano Ronaldo
Wychodziły mu jedynie strzały z daleka, przy czym przez „wychodziły” mam na myśli „nie przyprawiały o ból zębów”, jak to było z innymi zagraniami, a zwłaszcza przyjęciami, Portugalczyka. Ja też robię się smutny, gdy muszę patrzeć na bezradność naszego cracka.