/ własne

Jak grali Królewscy?

Piłkarze Realu w reprezentacjach

Brazylia – Chiny 8:0 (Ramires 23', Neymar 26', 54', 60', Lucas 40', Hulk 52', Liu (sam.) 70', Oscar 76' z karnego)
Canarinhos rozbili Chińczyków w meczu towarzyskim rozgrywanym na Estádio José do Rego Maciel, a hat-trickiem popisał się Neymar. W świetnym spotkaniu udział wziął także Marcelo, który zaliczył asystę przy bramce na 5:0.

Skrót meczu

Gruzja – Hiszpania 0:1 (Soldado 86')
Na murawie stadionu w Tbilisi od pierwszej minuty pojawili się między innymi Casillas, Ramos, Arbeloa i Xabi Alonso, zaś cały mecz na ławce rezerwowych siedział Albiol. Przez 86 minut piłkarze La Furia Roja nie mogli znaleźć drogi do bramki gospodarzy, a dopiero podanie wprowadzonego w końcówce za Arbeloę Fàbregasa i bramka Soldado pozwoliły Hiszpanom na udane rozpoczęcie eliminacji do mundialu w Brazylii.

Skrót meczu

Austria – Niemcy 1:2 (Junuzović 57' – Reus 44', Özil 52' z karnego)
Die Mannschaft z nieco większymi kłopotami niż w spotkaniu z Wyspami Owczymi pokonali niżej notowanego rywala. Gospodarze wytrzymali na wiedeńskim Praterze z czystym kontem przez czterdzieści cztery minuty. Niemcy znów zmierzają po komplet zwycięstw w eliminacjach. Zarówno Özil, który strzelił bramkę z rzutu karnego, jak i Khedira rozegrali po 90 minut.

Skrót meczu

Belgia – Chorwacja 1:1 (Gillet 45' – Perišić 6')
W jednej z najbardziej wyrównanych grup Belgia zremisowała z Chorwatami, w składzie których zagrał Luka Modrić. Pomocnik Królewskich rozpoczął mecz na środku pomocy i został na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Skrót meczu

Francja – Białoruś 3:1 (Capoue 49', Jallet 68', Ribéry 80' – Putsila 72')
Na Stade de France Francuzi z Benzemą w składzie pewnie pokonali reprezentację Białorusi. Piłkarz Królewskich miał sporo swobody w rozgrywaniu piłki, co zwieńczył asystą przy bramce Ribéry'ego. Warto dodać, że przy wyniku 2:0 Siarhiej Karnilenka nie wykorzystał rzutu karnego.

Skrót meczu

Portugalia – Azerbejdżan 3:0 (Varela 64', Postiga 85', Alves 88')
Cristiano Ronaldo dwoił się i troił na boisku w Bradze, jednak miał ogromnego pecha i ostatecznie nie trafił do siatki gości ani razu. Trzykrotnie uderzał w słupek bramki Azerbejdżanu, wystawił nawet piłkę na pustą bramkę do Coentrão, jednak ten zmarnował nawet tak dogodną sytuację. CR7 miał jednak udział przy golu Vareli i asystował głową przy bramce Postigi. Poza tym oddał wiele strzałów, był bardzo aktywny i gdyby nie nieskuteczność jego samego i kolegów, podopieczni Bento mogliby wygrać ten mecz dziesięcioma bramkami. Cała trójka z Realu Madryt grała po 90 minut.

Skrót meczu

Francja U-21 – Chile U-20 4:0 (Knockaert 53', Fofana 67', Lacazette 78', Cabella 88')
W pierwszym meczu towarzyskim po zakwalifikowaniu się do mistrzostw Europy U-21 w 2013 roku Varane wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał 90 minut w zwycięskim meczu reprezentacji Tricolores.

Skrót meczu

Hiszpania U-21 – Chorwacja U-21 6:0 (Sarabia 3', Deulofeu 10', Vázquez 17', Isco 34', Montoya 38', Vázquez 81')
W ostatnim meczu piątej grupy eliminacji do mistrzostw Europy młodzi Hiszpanie wyraźnie pokonali rówieśników z Chorwacji. Nacho rozegrał 90 minut, a na listę strzelców wpisał się między innymi były piłkarz Królewskich Pablo Sarabia.

Skrót meczu

Peru – Argentyna 1:1 (Zambrano 22' – Higuaín 38')
Albicelestes dość zaskakująco stracili punkty w meczu z Peru, ale wciąż są liderami grupy eliminacyjnej. Bramkę na wagę remisu strzelił Higuaín. Napastnik Królewskich rozegrał cały mecz, zaś Di María zszedł z murawy w ostatniej minucie spotkania.