/ własne, realmadrid.com

Triumf koszykarzy w Guadalajarze

Real Madryt wygrał derbowe starcie z Estudiantes

Drużyna koszykarska Realu Madryt nie zwalnia tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Choć gracze musieli się nieźle natrudzić, wygrali finałowe spotkanie turnieju Sportsquarter Series przeciwko Asefa Estudiantes (78:75), notując czwarte zwycięstwo w tegorocznej pretemporadzie. Po raz kolejny wyśmienicie zaprezentował się Nikola Mirotić.

Real Madryt potwierdził wyższość nad ekipą zza miedzy już na samym początku dziesięciopunktową przewagą (12:2). Wszystko dzięki celnym rzutom z dystansu i szybkiej grze, serwowanej przez Sergiego Llulla. Wraz z kolegami unikał przekazywania piłek w strefę podkoszową, starając się znaleźć czyste pozycje poza jej obrębem. Zmienił to dopiero Sergio Rodríguez, chętniej współpracujący z wyższymi graczami. Poza tym, El Chacho świetnie rozdzielał piłki w kontratakach, kilkukrotnie niekonwencjonalnymi podaniami wzbudzając zachwyt publiczności.

Liczne zmiany, przeprowadzane przez Pabla Lasa, nie pozwalały na stabilność w defensywie, rozsypującej się niemal przy okazji każdego wejścia rywali pod kosz. Gracze Estudiantes minutę przed przerwą objęli prowadzenie (39:40) i schodzili do szatni w dużo lepszych humorach. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się dopiero w trzeciej kwarcie, kiedy to żadna z drużyn nie pozwalała przeciwnikowi na więcej niż trzy punkty przewagi. Obrona z obu stron parkietu była bardzo twarda, a zawodnicy zaangażowani. Nikt nikomu nie ustępował.

Walka na zasadzie „kosz za kosz” toczyła się aż do ostatnich sekund, z małą przerwą na siedmiopunktowe prowadzenie Realu Madryt i szybkie doprowadzenie do remisu przez Estu. Ostatecznie, po kluczowej zbiórce i celnych rzutach wolnych Carlosa Suáreza, Królewscy wyszli z hali zwycięscy.

78 – Real Madryt (23+18+18+19): Llull (7), Fernández (8), Suárez (9), Mirotić (21), Slaughter (6) – Pocius (-), Reyes (5), Begić (4), Draper (8), Hernangómez (-), Rodríguez (10).

75 – Asefa Estudiantes (21+21+16+17): Granger (9), Gabriel (7), English (15), Kirksay (15), Barnes (3) – Kurić (10), Nogueira (9), Guerra (-), Martínez (3), Fernández (4).