Advertisement
Menu
/ vavel.com

Real Madryt Castilla 2012/13

Trzeci rok Alberto Torila

Po krótkiej analizie pierwszego zespołu Realu Madryt, warto przyjrzeć się Castilli. Podopieczni José Mourinho muszą się zmierzyć z jednym z bardziej wymagających sezonów w historii, lecz drugi zespół wcale nie będzie miał łatwiej. Po powrocie do Segunda División cel jest jasny – nie spaść ze szczytu. W poprzednim sezonie drużyna Alberto Torila była najlepszą drużyną trzeciej ligi. Teraz jego piłkarze stoją przed nowymi zadaniami i z pewnością nie zabraknie im ambicji, aby osiągnąć zakładane cele.

Miniony sezon pokazał też coś innego. Toril już drugi rok spędził na ławce trenerskiej i jego zespół demonstrował znacznie więcej, aniżeli skuteczną taktykę. Sukces w Segunda División B odpowiada w pewien sposób filozofii gry Realu Madryt. Futbol szybki, bezpośredni, ofensywny, bez niepotrzebnego przetrzymywania piłki. Pierwsza drużyna opanowała to niemal do perfekcji, natomiast Castilla stara się ją naśladować.

Rezerwy Realu Madryt stoją również przed innym wyzwaniem. Toril musi połączyć zgrany, solidny trzon, który został w Castilli, z nowymi częściami, ponieważ kadra mocno się zmieniła. Do drużyny dołączyło aż czternastu nowych graczy, a siedmiu ją opuściło (dziewięciu, jeśli liczyć Moratę i Jesúsa). Jakość wychowanków nie uszła uwadze europejskich klubów. Carvajal (wybrany niedawno do jedenastki kolejki Bundesligi) i Joselu spróbują rozwinąć skrzydła w Niemczech, natomiast pozostali (Mandi, Isaac Becerra, Pablo Gil, Merchán, Acuńa) szukają szczęścia w innych klubach. Ich miejsce zajął szereg nowych graczy, którzy mają za zadanie pomóc Castilli w utrzymaniu się w drugiej lidze. Na szczęście niektórzy z nich grali w Juvenilu lub Realu Madryt C, więc nie będą mieli problemów z aklimatyzacją w zespole i z przystosowaniem się do systemu gry.

Nastroje, po początku ligowych zmagań, są dosyć pozytywne. Castilla co prawda przegrała dwa z trzech rozgrywanych meczów, ale klasa przeciwników była wysoka, a poza tym podopieczni Torila zaprezentowali się momentami z dobrej strony.

Kadra Castilli:

Bramkarze: 1. Tomás Mejías, 13. Andrés Prieto, 31. Fernando Pacheco
Obrońcy: 3. Jorge Casado, 4. Nacho Fernández, 5. Iván González, 6. David Mateos, 20. Fabinho, 23. Antonio Ríos, 27. Derik Osede
Pomocnicy: 2. Juanfran Moreno, 7. Lucas Vázquez, 8. Álex Fernández, 11. Pedro Mosquera, 17. Denis Cheryshev, 18. Antonio Martínez, 19. Borja García, 22. Quini Marín, 26. José Rodríguez, 30. Cristian Benavente, 33. Omar Mascarell
Napastnicy: 10. Jesé Rodríguez, 21. Óscar Plano, 28. Raúl de Tomás.

Do tego warto dodać, że:
- Derik, Pacheco i Omar są zarejestrowani w Realu Madryt C (dlatego mają numery wyższe niż 25), a więc mogą występować w obu tych drużynach;
- Jesús i Morata są graczami pierwszego zespołu, jednak mogą grać dla Castilli;
- Rubén Sobrino również jest zarejestrowany w Realu Madryt C, jednak w razie konieczności może dołączyć do Castilli;
- José, Cristian i Raúl de Tomás są zarejestrowani w Juvenilu A, jednak mogą grać dla Castilli.

Do Castilli dołączyli:

Fernando Pacheco (Real Madryt C): W poprzednim sezonie regularnie występował w barwach trzeciego zespołu, a teraz dołączył do Castilli. To bramkarz, który dobrze radzi sobie w sytuacjach jeden na jednego i ma znakomity refleks. W wieku 19 lat zadebiutował u José Mourinho. Ciągle może występować w Realu Madryt C, jeśli znajdzie się poza kadrą Castilli na dany mecz.

Mateos (Saragossa): Wraca do domu do wypożyczeniu do Saragossy. Wysoki środkowy obrońca, który wniesie do zespołu nieco doświadczenia.

Andrés Prieto (Juvenil A): Trzeci bramkarz i najmłodszy z tych zawodników, którzy awansowali z Juvenilu A. Jego atutem jest dobra gra na przedpolu.

Iván (Málaga): Obrońca z dobrymi warunkami fizycznymi i niezłym wyszkoleniem technicznym. Jego zaletą jest świetna gra głową pod obiema bramkami. Już od roku gra w Castilli, jednak wcześniej był tylko wypożyczony.

Fabinho (Rio Ave): Brazylijczyk został wypożyczony z opcją wykupu. Stoi przed trudnym zadaniem, ponieważ musi zastąpić Carvajala. Jest wysoki, co jest rzadko spotykane na prawej obronie. Świetnie radzi sobie gra z piłką przy nodze. Może także występować na środku defensywy

Derik Osede (Real Madryt C): Młodzieżowy mistrz Europy z reprezentacją Hiszpanii do lat 19. Szybki i silny środkowy obrońca. To już jego dziesiąty rok w szkółce Królewskich. Może również grać dla Realu Madryt C.

Mosquera (Getafe): W styczniu powrócił do Castilli po półtorarocznym pobycie w Getafe. Latem oba kluby doszły do porozumienia w sprawie kolejnego wypożyczenia. Wnosi do drużyny niezbędne doświadczenie.

Borja García (Córdoba): Jedno z ważniejszych wzmocnień Castilli. Wcześniej bronił barw Córdoby i zdołał już zdobyć 19 bramek w Segunda División. To wszechstronny zawodnik, który może grać jako mediapunta lub na środku ataku.

Quini (Lucena): Joaquín „Quini” Marín. Szybki skrzydłowy z dużymi możliwościami ofensywnymi. Dobrze sobie radzi w pojedynkach jeden na jeden z obrońcami, a ponadto umie celnie dośrodkować przez co notuje wiele asyst.

Cristian Benavente (Juvenil A): Urodzony w Hiszpanii, ale z peruwiańskimi korzeniami. „Mózg” drużyny, ponieważ cechuje się dużą wizją gry i znakomitym ostatnim podaniem. Jest wszechstronny i może grać na każdej pozycji w środku pola.

Jose Rodríguez (Juvenil A): Kolejny gracz, który zanotował awans w szkółce. Podobnie, jak Cristian, dobrze czyta grę i umie zauważyć lepiej ustawionego kolegę.

Raúl de Tomás (Juvenil A): Piłkarz, który lubi stawiać przed sobą wymagania, nie boi się wyzwań. Świetnie panuje nad piłką i jest znakomicie wyszkolony technicznie, co umożliwia mu skuteczne wykańczanie akcji.

José „Jota” Peleteiro (Celta Vigo): Kolejny szybki zawodnik, który może grać na kilku pozycjach w środku pola. Został wypożyczony na rok z Celty z opcją wykupienia po sezonie.

Antonio Martínez (CD Mirandés): Wrócił z wypożyczenia, jednak zmaga się z poważną kontuzją, więc klub, póki co, nie zgłosił go do rozgrywek.

Z Castilli odeszli:

Dani Carvajal (Bayer Leverkusen): Mimo że pierwsza drużyna potrzebowała zmiennika dla Arbeloi, klub zdecydował się na sprzedaż wychowanka. Dani udanie zaczął swoją przygodę w Niemczech i szybko trafił do jedenastki kolejki. Z Bayerem podpisał pięcioletni kontrakt, ale Real Madryt może go odkupić w ciągu dwóch lat.

Mandi (Sporting Gijón): Nie widział szans na awans do pierwszej drużyny, dlatego zdecydował się na zmianę otoczenia.

Isaac Becerra (Girona): Przez dwa sezony pozostawał w cieniu Jesúsa i Tomása Mejíasa, dlatego postanowił odejść. Wybór padł na Gironę, gdzie może liczyć na grę.

Merchán (Espanyol B): Jego kontrakt z Castillą się skończył, więc musiał poszukać sobie nowego klubu. Nie grał zbyt dużo w poprzednim sezonie i trafił zaledwie do rezerw Espanyolu.

Pablo Gil (Sparta Praga): Grał w Castilli przez dwa lata, lecz Królewscy nie chcieli przedłużać kontraktu. Pablo trafił więc na testy do Sparty Praga i tam już został.

Joselu (Hoffenheim): Po świetnym sezonie w Castilli zdecydował się na odejście, ponieważ chciał spróbować gry na wyższym poziomie. Podpisał czteroletni kontrakt, a Królewscy mogą go odkupić w ciągu dwóch najbliższych lat.

Acuńa (Girona): Wrócił do Castilli po rocznym wypożyczeniu do Girony, jednak po przygotowaniach do sezonu został ponownie wypożyczony do tego samego klubu.

Álvaro Morata i Jesús: Obaj awansowali do pierwszego zespołu, jednak będą mogli występować także w barwach Castilli.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!