/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w pierwszej kolejce Primera División z Valencią 1:1. Poniżej prezentujemy ocenym jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl, ElFilipo i NatanD. Autorem komentarzy jest ElFilipo.
Skala 1-6.

Iker Casillas
W pierwszej połowie niemal bezbłędny, przez większość czasu doskonale czytał grę asekurując obrońców i zatrzymując sporadyczne akcje piłkarzy Valencii. Niestety, jego jedyny błąd, niepotrzebne wydaje się wyjście na przedpole, nie dość, że zakończył się stratą nie tylko bramki, ale i Pepego, a i sam Iker nie wyszedł z całej sytuacji bez szwanku. Po przerwie niemal bezrobotny. Na szczęście, bo widać było, że wciąż nie doszedł do siebie.
Álvaro Arbeloa
Ze wszystkich obrońców miał najwięcej pracy, gracze Mauricio Pellegrino szczególnie upodobali sobie właśnie jego stronę boiska. Na początku trochę niepewny, z czasem jednak po profesorsku kończył akcje gości. Po przerwie, gdy napór Nietoperzy ustał, próbował pomóc kolegom w ataku, jednak bez większych sukcesów. W grze obronnej jednak niemal bezbłędny.
Pepe
Podobnie jak cały blok defensywny rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę, niestety jedno niefortunne zdarzenie wyeliminowało go nie tylko z reszty spotkania, ale i co najmniej pierwszej potyczki z Barceloną. Oby wrócił jak najszybciej, bo trudno będzie go zastąpić.
Sergio Ramos
W pierwszej połowie się nie napracował, po przerwie jednak zatrzymał kilka potencjalnie bardzo groźnych piłek, walnie przyczyniając się do zdobycia wprawdzie tylko jednego, ale i tak cennego punktu. Szczęśliwie fortuna sprzyjała mu bardziej niż Pepemu, zakończył mecz bowiem „jedynie” z plastrem na czole.
Fabio Coentrão
W pierwszej połowie bezbłędny w defensywie, dużo gorzej jednak radził sobie w ataku, choć bowiem starał się, więcej psuł niż pomagał zespołowi. Wyjątek stanowi jedynie końcówka, gdy posłał dwie świetne piłki do Higuaína. Po przerwie niestety zniknął, co miało przełożenie na spadek już i tak małego w tym meczu potencjału ofensywnego Królewskich.
Lassana Diarra
Początek dobry, kilka razy mądrze przetrzymał piłkę, jednak od około trzydziestej minuty błąd gonił błąd, a Lass nie tylko tracił piłki, ale i bezsensownie się przewracał. Poza jednym dobrym podaniem niewiele zrobił rzeczy, za które można by go pochwalić.
Xabi Alonso
Nie zagrał wielkiego meczu, jednak od pewnego momentu to na nim opierały się szczątki ofensywnej gry Blancos. Posłał kilka wyśmienitych długich piłek, zwłaszcza w drugiej połowie, niestety koledzy nie potrafili z nich skorzystać, a Xabi nie jest piłkarzem, który w pojedynkę potrafiłby wygrać tego typu spotkanie. W obronie pewnie i bez zarzutów, choć nie byłby sobą, gdyby sezonu nie rozpoczął od żółtej kartki.
Ángel Di María
Najjaśniejszy punkt ofensywy Królewskich. Brał na siebie ciężar gry, często próbował akcji indywidualnych, ale największy popłoch w szeregach obronnych piłkarzy z Mestalli siał niebywale precyzyjnymi dośrodkowaniami. Podanie przy golu Pipity to prawdziwa perełka, których mamy nadzieję oglądać jeszcze wiele w tym i kolejnych sezonach. Gdyby wszyscy byli w niedzielę tak aktywni jak Ángel mecz byłby rozstrzygnięty już po pierwszych trzydziestu minutach, niestety w chwili obecnej, co widać było już podczas pretemporady, Argentyńczyk formą zdecydowanie przewyższa swoich kolegów. Oby tylko potrafił ją odpowiednio długo utrzymać.
Mesut Özil
Sezon rozpoczął w swoim stylu, czyli od samego dna. Nie wychodziło mu niemal nic, większość kierowanych do niego podań kończyła się stratą, a pożytek w ofensywie był znikomy. Pozostaje jedynie liczyć, że ponownie z czasem się rozkręci i ponownie zacznie grać na poziomie, którego oczekuje się od jednej z czołowych postaci Realu Madryt.
Cristiano Ronaldo
Zagrania bardzo dobre przeplatał takimi, których długo mógłby się wstydzić, do tego był (i to nie tylko jak na siebie) bardzo mało aktywny, jakby liczyłna to, że tym razem koledzy wygrają za niego mecz. Mnóstwo strat, za lekkie lub niecelne strzały, nawet szybkość nie ta co w zeszłym sezonie – Cristiano wciąż jest na wakacjach i pozostaje mieć nadzieję, że wróci z nich zanim przegramy pierwsze trofeum.