/ as.com

Coentrão i Khedira na Barcelonę

O skład walczą jeszcze napastnicy

Na dwa dni przed starciem z Barceloną trener Mourinho nie jest pewien trzech pozycji. Pierwsza dotyczy obrony, gdzie trwa rywalizacja między Marcelo a Coentrão. Wydaje się jednak, że w Klasyku wystąpi ten drugi, który w przeszłości był stałym punktem drużyny w Gran Derbi. Grał od pierwszych minut w rewanżowym meczu Superpucharu, w przegranym 1:3 spotkaniu na Bernabéu, dwóch starciach w Pucharze Króla i ostatniej, wygranej 2:1 bitwie na Camp Nou. Wystąpił więc w pięciu z sześciu ostatnich Klasyków, a ponadto zbierał dobre recenzje.

Partnerem Xabiego będzie natomiast Khedira, któremu Mourinho dał ostatnio odpocząć po towarzyskim meczu z Argentyną. W niedzielę zagrał Lass, ale wobec niekorzystnego wyniku opuścił boisko już w 60. minucie. Teraz Francuz usiądzie raczej wśród rezerwowych, chociaż niewykluczona jest również opcja z trzema piłkarzami w środku pola.

Wątpliwości dotyczą również napastników, ale dla Mourinho to nie problem, ale kłopot bogactwa. Higuaín, strzelec gola z Valencią i bardziej wspomagający partnerów w obronie, czy Benzema, piłkarz o wybornym stylu, bardziej nadający się do gry kombinacyjnej i nie tracący przy tym węchu goleadora…