/ własne

Kiepski mecz i minimalne zwycięstwo Realu

Santos Laguna - Real Madryt 1:2

Real Madryt wygrał 2:1 z Santosem Laguna w Las Vegas w drugim meczu towarzyskim w Stanach Zjednoczonych. Bramki dla Królewskich strzelili Xabi Alonso i Sami Khedira.

Co można napisać o pierwszej połowie? Cóż, zacznijmy od pozytywów: piękny gol Xabiego Alonso. I właściwie tutaj plusy się kończą. Real grał zbyt wolno, schematycznie, przewidywalnie, a pojedyncze przebłyski niewiele dawały. Z czwórki obrońców aż trzech grało bardzo słabo, pozwalając atakującym Santosu na stworzenie kilku groźnych okazji. Z defensorów jedynie Coentrão nie zawodził, ale w ofensywie do wielkiej pomocy nie był skłonny Cristiano, który grał zdecydowanie poniżej oczekiwań. O obecności Higuaína na boisku mogliśmy się dowiedzieć pod koniec pierwszej połowy przy okazji tragicznego strzału w trybuny. Słabo grała ofensywa, słabo grała defensywa. Na szczęście skuteczność rywali także zawodziła.

W drugiej połowie Mourinho ponownie postawił na zupełnie inną jedenastkę. Benzema i Kaká wyraźnie rozruszali grę. Szczególnie gra Francuza mogła się podobać, dobrze współpracował z resztą drużyny. Pepe i Ramos zadbali o defensywę, Real częściej utrzymywał się przy piłce, a aktywny Karim stwarzał dużo większe zagrożenie niż Cristiano, Özil, Jesé i Higuaín w pierwszej połowie. Gol Khediry twarzą to przypadek, ale i w tej sytuacji należy pochwalić przytomne zachowanie i świetny strzał Benzemy. Nieco lepiej niż z Galaxy zagrał Şahin, który nieźle wyprowadzał piłkę do atakujących, mimo że znów nie grał na swojej nominalnej pozycji.

Jeśli ktoś oczekiwał otwartego meczu przyjaźni jak kilka dni temu z LA Galaxy, musiał się zawieść. Przeciwnicy dość wysoko zawiesili poprzeczkę, a w grze Królewskich było widać, na jakim są etapie przygotowań. Gra podopiecznych Mourinho wyglądała szczególnie kiepsko w pierwszej połowie, kiedy źle rozumieli się w defensywie Albiol i Varane, a z przodu Cristiano i Higuaín właściwie nie grali dla drużyny. Na szczęście przed Królewskimi jeszcze kilka meczów towarzyskich, a z meczu na mecz powinno to wyglądać coraz lepiej.

Santos Laguna - Real Madryt 1:2 (1:1)
0:1 Xabi 14'
1:1 Suárez 26'
1:2 Khedira 71'

Real Madryt:
I połowa: Casillas; Arbeloa, Varane, Albiol, Coentrão; Granero, Xabi Alonso; Cristiano, Özil, Jesé (30' Álex); Higuaín
II połowa: Adán; Nacho, Pepe, Ramos, Şahin; Khedira, Lass; Morata, Kaká, Callejón; Benzema